AANGAANDE ST. ANNA TER MUIDEN. bö Buitengewoon schijnt de processie geweest te zijn op den 10 September. „Actum 22 Augustus 1514. Naardien de heer „Pietkr Timmerman [burgemeester van der courpse] „mitsgaders Jacob Bossaert, stedehouder van den „baljuw, eischers ter ééne zijde, en Joos Yman „schipman van Brugge, ter andere zijde, gesubmit- „teerd waren in mijne heeren van der wet, nopende „zeker „injurieux meshuusbij den voornoemden „„Joos gesubmitteerdzoo was geordonneerd bij „het voornoemde collegie, dat de voornoemde Joos „Yman met opene deuren op zijn' ééne knie den heere en der wet vergiffenis bidden zou en ook "ter plaatse waar hij de injurie gezegd had jegens „Jacob Bossaert als officier, en den x1''" in Sep tember naastkomende te dragen in de processie ter „Mude een' wassen toortse, wegende vijf pond, ver gapend met 's prinsen wapene en der stede van „der Mude, in zijn lijnwaad, en voorts te geven „aan de voornoemde kerke [van Mude] acht hoed „kalks en in profijtelijke beteringe de som van acht tien ponden parisis [ƒ9], en voorts een' pelgri- „mage ten heiligen Bloede te „Wilsenak,' ter wille „en vermane van de wet" enz. Wilsnach, Wilsenack of Welsenach is een'kleine stad in het Brandenburgscheaan de Llbeeertijds een dorp, beroemd wegens vele bedevaarten, die derwaarts gedaan werden, omdat, toen de kerk al daar den 3 Augustus 1383 was afgebranddrie bloe dige hostiën op den altaar gevonden werden. In 1552 is de kerk weder opgebouwd. De toeloop van

Cadsandria | 1856 | | pagina 103