AANGAANDE ST. ANNA TEK MUIDEN. 69 burgsch geld eene bijzondere rekening was, die nog- tot op't laatst der vorige eeuw in zwang was niet al leen te Aardenburg zelf maar ook te St. KruisEede en Oud-Heille. En dan zal het niet meer bevreem den, dat Mude, zóó begunstigd, toenemend en bloei- jend, den muntslag met andere min aanzienlijke ste den deelde. Het munten te Mude valt dan ook juist in het tijdperkwaarin het stadje zijn' hoogsten bloei be reikte en 't is uit dat tijdperkdat onderscheidene penningen aanwezig zijn. Er bestaat een' Tournooi- sche groot, te Mude geslagen tusschen 1297 en 1304, waarvan het randschrift luidt: Mudencis civis, en waarvan in een Belgisch tijdschrift eene afbeelding en belangrijke beschrijving is gegeven door den heer P. M. de Costeb te Mechelen. Er bestaan an dere penningen waarvan de heer de Costeb zóó goed geweest is mij een paar ter bezigtiging te zenden, die, door zekeren Simon geslagen en naar hem genoemdaan den éénen kant zijn' naam ver- toonenen aan den anderen een' ster en halve maan ter wederzijde van twee vereenigde lelieën (misschien een anker). Dit is kennelijk het wapen van Mude. Maar daarbij zijn er ook muntjesdie dit buiten eenige bedenking stellen, daar zij, terwijl zij aan de ééne zijde mede den naam Simon hebbenaan de andere in plaats van het wapen van Mudehet letterteeken JVE doen zien, 't welk blijkbaar eene ver- eeniginar is der drie letters MVE, d. i. Mue of Mude. O O Nog andere penningen zijn door den heer de Costeb ontdekt, op Mude betrekkelijk, die in 't zelfde tijd-

Cadsandria | 1856 | | pagina 109