86 IETS OVER EENE PLAATSELIJKE BIJZONDERHEID eenige duizenden ponden met hunne boot aan wal bragten en op het veer tot traan versmolten. Nadat deze buit, welke bij verkoop eene som van 35 6 0, 9 of 212 gulden opbragt, onder elkander ver deeld was, begrepen zij evenwel verpligt te zijn, hun verzuim eenigzins goed te maken waarom zij het voornaamste gedeelte van het geraamte, als den kop en verscheidene ribben, mede van de slagtplaats afhaalden, en die ter gedachtenis van het zeldzame voorval aan de buitenzijde van het kerkgebouw deden plaatsen, waar deze als merkwaardige overblijfsels van een dier, hetwelk in onze streken niet te huis behoortnog heden ten dage door iederen opmerk- zamen beschouwer kunnen bezigtigd worden. Dat deze overblijfselenwelkena gedurende bijna eene eeuw geheel aan de buitenlucht blootge steld geweest te zijn, door het begroeijen met mos als anderzins, een onbehagelijk uitzigt verkregen heb ben intusschen wel waardig zouden zijn om van wege het gemeente- of het kerkbestuur of door welke belangstellenden anders ook, na behoorlijke reiniging, met eene beenkleurige verwstof gedekt en vernist te worden zal iederdie met ons eenigzins prijs stelt op het behoud van zoodanige bijzonderheden, wel gaarne toestemmen en dat te meer, daar Zaamslag, voor zoo verre wij wetende eenige plaats in Zee land is, welke haren bezoekers eene merkwaardig heid van dien aard kan aanwijzen. Trouwenshet kakebeen van eenen walviscli, welke, 50 voet lang zijnde, tenjare 1682 door eenen mos selvanger van St. AnnalandAbram van Oelen

Cadsandria | 1856 | | pagina 126