DE OUDSTE KLOKKENIST VAN VLAANDEREN. 93 ver der geschiedenis van Boudewijn was ontrukt. Toen men evenwel de overoude oorkonden wereld kundig maakte, waarbij gezegd wordt dat Clovis, eerste christen-koning van Frankrijk, het wapen van zijn rijk, bestaande in drie groene padden op een veld van zilver, veranderde in drie gouden leliën op een veld van azuur, naar de gele waterleliën in de Leije les Jleurs de lys) en dat mitsdien het magtige Frankrijk zijn heerlijk wapen zoude hebben ontleend aan de Vlaamsche rivier, in wier nabuurschap Bou dewijn zich later vestigde, toen vond men vergoe ding voor de wreede teleurstelling, gevoeld bij het betoog dat men in de verklaring van den dichter lijken eeretitel van Boudewijn gedwaald had. Zoo als de uitgever van het Jaarboekje Cadsan- dria in de oude perkamenten zijner geboortestad vorscht, zoo zoekt de steller in die welke zijn eigen dom zijn, in die der verzamelingen waartoe hem gunstig toegang wordt verleend. Enzoo Hij ge noodzaakt was, om, hulde doende aan hetgeen hij voor waarheid houdt, iets te zeggen, wat sommi gen liever op zijde gesteld hadden geziendan vond de steller zich geroepen desgelijks te zeggen wat hem is voorgekomen, over het behandelde onderwerp, en hij wil het daarom ondernemen omzoo de on verbiddelijke Muse der geschiedenis geboden heeft, dat de tamboer van den stadstoren van Sluis ver laagd zoude worden tot eene houten pop minder in waarde, dan de in eeuwigdurenden strijd zijnde knechtjes en riddertjes boven het gemeentehuis te

Cadsandria | 1856 | | pagina 133