134 DE MOFFESCHANS. den zijn zich aan ons oog voordoeten die door hare tweederlei kenmerken nog steeds de opmerk zaamheid tot zich trekt, predikt ons, gelijk trouwens al het ondermaanschedat de gedaante dezer aarde vergaaten dat op het aardsche tooneel niets be stendiger is dan de onbestendigheid zelve! Zaamslag, den 20 October 1855. AANTEEKENINGEN. 1) Deze veldheer, in 1550 geboren, kwam uit Duitschland over om prins Willem I met wiens oudste dochter, Maria van Nassau, hij den 7 Februarij 1595 huwde, zijne diensten aan te biedenwelke op eene jaarwedde van 5000 gulden wer den aangenomen. Wie hem op zijne krijgskundige loopbaan vol gen wildien verwijzen wij naar het het 7de en 8ste deel van Wagenaar's VaderL Historiewaar men de overtuiging zal er langen dat hij door zijne betoonde dapperheid zich eene gade uit het doorluchtig stamhuis van Oranje-Nassau had waardig ge maakt en dat hem alleen het beleid van zijnen schoonbroeder Maurits ontbrakom dezeu in kloeke ondernemingen te even aren. Hij stierf den 5 Maart 1606 te IJsselsteinaan de ge volgen ecner gekrenkte gezondheid, terwijl zijne weduwe, zonder kinderen na te laten, hem tot den 1 October 1617 overleefde. 2) Dit rijmpjehetwelk wij ontleenden aan eene verzame ling van schriftelijke aanteekeningen van wijlen een voornaam ingezeten van Zaamslag die in navolging van zijne voorzaten allerlei gedenkwaardigheden deze plaats betreffende heeft te boek gesteldhebben wij voor als nog in geen gedrukt boekwerk aan getroffen. Alleen komt het voor in v. d. Aa Aardrijkst. Woor-

Cadsandria | 1856 | | pagina 174