VAN PIEUKE 1)U MEAUX. 43 „voorschrijft; laat.de meiischen praten als zij hun „maag hun hart noemen, of u vertellen dat hun de „reuzel in het lijf gesmolten is. Tracht er op een' „goeden voet te blijven met den dominé ik hoor „dat hij een achtenswaardig man is." Mijn brave schoonvader had nog meer dan goeden raad voor mij over. „Uit de advertentie," zeide hij, „meen ik op „te merken, dat men gaarne zag dat de aanstaande „geneesheer te Mastland het huis van den overle- „denen overnam, en welligt heeft dit invloed op „het vergeven van de plaats; zoo gij, na het dorp „eens bezocht te hebben, bij uw voornemen blijft, „en het huis valt u niet te zeer tegen, zeg dan dat gij u wilt laten vinden om het over te nemen gij „kunt op mij rekenen." De goede man! Dankbaar drukte ik hem de handen ik putte mij uit in dank betuigingen. Ik had gaarne gezien dat mijne vrouw hem om den hals ware gevlogen doch zij luisterde niet naar ons gesprekmaar zat met moeder over het harde der scheiding te pratenwaarbij de oogen niet droog bleven. Ik ging spoedig de zaken te Mastland eens opne men. Indien de plaats mij nog al medevieldan was dit, geloof ik, daaraan toe te schrijven, dat ik, eenmaal voorgenomen hebbende er mij te vestigen, er alles met vooringenomenheid beschouwdewant Mastland stak zeer af bij Ploegzee. Mijn eerste gang was naar den burgemeester. Z. Ed. Achtbare ont ving mij in de staatsiekamer met eene stijve beleefd- heiden behandelde mij tout-a-fait du haut de sa gran deur. Ik had reeds menschen genoeg gekend, die

Cadsandria | 1856 | | pagina 83