VAN PIERRE DU MEAUX. 53 „logie is de zachtste naam dien zij voor dezulken „hebben. Ieder stand verkrijgt zijn eigenaardighe- den en gebreken de dorpsleeraar niet slechts ge- „woon van alleen te spreken, maar ook van met „minkundigen om te gaan wordt spoedig warsch „van alle tegenspraak." Uwe behoefte aan vriendschap doet uw hart eer „aan; maar gij zijt reeds lang genoeg in de maat schappij om te weten, dat het er met vriendschap „en conversatie onder de menschen anders gaat dan onder studenten en officieren deze kiezen hunne „vrienden en makkers enkel uit sympathie, zondei „belang of bijoogmerken, en laten zich niet in met „degenen, die hun niet bevallen; duizende belangen „daarentegen regelen de vriendschap en de conver satie in de zamenleving. De dominé dient met ie- dereen in zijne gemeente op een' goeden voet te „blijven, en hij is dit ook te Mastland, maar eigen- „lijke vrienden heeft hij er niet. Ik vrees dat gij „met uwe jongelingsdenkbeelden omtrent de vriend schap wat te indringend bij hem zult geweest zijn „en voegen wij daarbij dat meester Baljoü, dien gij voor het hoofd hebt gestootenu slecht bij hem gediend heeft, dan zullen wij daar of omtrent de „redenen gevonden hebben, waarom hij u van zich afstoot. Hij schijnt daarenboven gediend met men- „schen, die nederig naar de hoogte tot hem opzien, „zoo als van Polveren en Baljou. Ds. FALKzeide „mij nog onlangs dat hij moest denken dat zijn col- „lega te Mastland liever met den ouden stumpert Marklan dan met hem converseerde. Houd u maar

Cadsandria | 1856 | | pagina 93