uaal nisse van den magistraat hunner residentie, zich met eize eede te expurgeren, geene van dezelve onder zich ge- of verborgen te hebben, op pene, bij weigering van ex- het doen van den voorzeiden eed, te verbeuren voor aers de eerste maal eene boete van honderd gulden, en per- voor de tweede reize, met opzegging en verbod i de van nering, naar gelegenheid en exigentie van zaken een, gecorrigeerd te worden. Ontbieden daarom de eer eer- ste presiderende en andere raden, zoo van den raad ren van Brabant alhier in den Haag, als van den raad de van Vlaanderen, residerende te Middelburg in Zeeland, ven mitsgaders alle andere officieren, magistraten en jus- Irie ticieren in de voorzeide landen, steden en plaatsen md immediatelyk ressorterende onder de generaliteit, van respectivelijk, dat zij dezenalom doen publiceren van en affigeren, daar hetzelve behoort, en te geschieden ide gebruikelijk is, opdat niemand daarvan ignorentie dat pretendere en allen en een iegelijk weten moge, jen waarnaar zich te reguleren; ook den inhoud van ge- dien, in alle deelen, punctuehjk na te komen en Len te observeren, ook doen nakomen en observeren, jis- want wij zulks ten dienste en voor den welstand aar van den staat dezer landen, alzoo bevinden te lat belmoren." ld, Waakte alzoo de overheid met zóó naauwlettende lie zorg tegen de verspreiding der sociniaansche ge- 'er voelens, geen wonder dat men scherper 't oog vestte ra- op de leer der Doopsgezinden, als die men immer GHÏSEL HEBBBUJSCHT. 7

Cadsandria | 1857 | | pagina 47