NALEZINGEN sctenen der stede vander mude vergadert zijnde omme behoorlieke te andtwoordene up de propositie by die van brugglie den college vander mude ghedaeh, nopen de annexie en vnie van die van der mude ende de stede vander sluusxxij Betaelt pieter de ceuninck burghmre en den pensionaris over dat zijl. gliereyst zijn bij laste van college binnen der stede van ghendt en aldaer gheconsulteirt divecrsche zaken met mr. Gillis brakelma en mr. Jan de bias ere advocaten, ende upt faict vander vnie van gheheele mude met die vander sluus. waerinne zijl. gevaciert hebben drie daghen comptxx fj" Hieruit is ten laatste voortgevloeid de vereeniging van een gedeelte van Mude's grondgebied met de stad Sluis, t. w. van Nieuwer-Mude en het Waterregt. Behalve wat ik daarvan ge zegd heb in mijn St. Anna t. 31., hl. 241, aant. (36), wil ik hier nog bijvoegen den post, die in de rekening voorkomt van 11 Sept. 1575 tot 10 Sept. 1576: „Also up den Vden dach van maerte xvclxv zijne Mt. believet hadde, vercoopende zijne stede vander Sluys aen Burchrs en scepenen der stede van Brugghe, te demembreren vander jurisdictie vander mude en te voughen aent scependome vander sluus de nieuwe mude groot lij gem., 1 lijne, xx r., met conditie en laste dat de zelve van Brugghe garranderen en indempneren zouden zijne Mt. binnen zeven jaren daernaer volghen van alle interesten die de zelve van der mude pretenderen mochten ten regarde van het afsplijten en demembreren van zelve nieuwe mude, zo hebben Burchmrs en scepenen deser voorn stede naer diverse coicatien, hendelinghe mette voorn van Brugghe van zelve interesten int vriendelicke veraccordeirt en es heml. by de zelve van Brugghe toegheleyt over de interesten zo van voorleden als toecomen tijden de some van vichtich ponden groon eens, en voorts belooft de zelve van der mude telken vijfden daghe van maerte eerstcomende te betalen eene rente van thien ponden groon tsrs. losselick den penin xvjc, al breeder blijeken byde lren daerof zijnde van zevenden april xvclxxvj stilo novo. En zijn de voors. L gr. bij dezen tresorier ontfaen, dus hier in bate de zelveL gr." 12) Kerkelijk plakaatboek, door nicolaas wtltens, d. I,

Cadsandria | 1857 | | pagina 74