90 EEN KRANKBEZOEK plaatsen in have vesting overgekomen, en van de uit geweken geloofsgenooten, die in talloos aantal gastvrij heid vonden in haar' veiligen schoot. Voorwaar, nergens een overvloediger oogst dan te Sluis voor den verder- ver, die zijn' doodende zeis rondom zich sloeg om 't menschdom af te maaijen. Onder degenen, die te Sluis aan de pest stierven, behoorde de predikant ciiristoffel grenier. Hij was te Gend als evangeliedienaar werkzaam geweest. Toen die stad in Spanjes magt gevallen was, was hij met haar garnizoen en met zijne ambtgenooten in September naar Sluis gekomen. En zie, slechts ééne maand ver toefde hij in zijn herbergzaam toevlugtsoord, of daar grijnst de haastige ziekte hem aan, stort hem neder en werpt hem in het graf. 't Was in October 1584 (1). Van dezen te Sluis overleden gendschen prediker kan ik een' kleine bijzonderheid opgeven. Ik meen haar aan de lezers van dit jaarboekje daarom te mogen aanbieden, omdat zij betrekking heeft op een' achtens waardige, die te Sluis zijn graf vond. En ik doe dat te liever, omdat de geschiedenis niet meer dan een paar „bladzijden bewaard heeft uit zijn levensboek. Wat ik van hem kan mededeelen is het verslag van een door hemzelven geschetst krankbezoek, dat hij ten jare 1582 bragt bij de stervende vrouwe van Dentergem. Ik her haal het, het is gering op zichzelve. Maar het geeft ons gelegenheid om personen en zaken ter sprake te brengen, die wij ons niet te dikwerf herinneren kunnen, die wij nimmer vergeten mogen. Daarom nog een en ander als ter inleiding.

Cadsandria | 1858 | | pagina 136