1 l GESCHILDERDE GLAZEN. 103 kiek tusschen twee zespuntige gouden sterren; 4 in zil ver twee zwemmende blaauwe visschen boven elkander, II. in blaauw een klimmende zilveren eenhoorn, onder steund door een' grasgrond; III. in goud een zilveren walvisch met roode onderkaak, twee waterstralen op spuitende en opkomende uit eene golvende dwarsbalking van vier stukken blaauw en zilver; in goud St. Maarten te paard, in rood gewaad, zijn' blaauwen mantel uitrei kende aan een' ter linkerzijde gezeten arme, alles onder steund door een' grasgrond. Over alles heen een blaauw hartschild met achttien gouden leliën, geplaatst 5,4, 5,4. Het schild gedekt door eene zevenpaarlige kroon. Schild houders: twee zilveren lammeren, gedekt met zeven paarlige kroonen, elk aan een rooden piek een' blaauwen wimpel houdende, beladen met de achttien gouden leliën, nu in de lengte geplaatst 9 en 9. [Deze familie voerde den titel baronnen van Tabago.]" Men ziet, dat, ook in dit wapen, het lam, het spre kend wapen der Lampsins, den hoofdtoon aangeeft: redenen genoeg om ons aan een lid van die familie te doen denken, als schenker van het bewuste glas. En op welk lid kan dan wel anders onze aandacht vallen, dan op den heer coknelis lampsins, die, blijkens den Omlooper van het tweede gedeelte van Prins-Willems polder" daarin.ruim 37 gemeten lands had liggen, en die ook, nevens heer hendrik thibaut en andere inge landen, den 22sten Augustus 1653, binnen Sluis, de gedane polder-kaveling met zijn handteeken bekrachtigde. Om zooveel bevestiging als mogelijk was te erlangen van onze gissing, wendden wij ons tot den weledelen

Cadsandria | 1858 | | pagina 149