104 geschilderde glazen. heer j. b. rietstap, te 's Gravenhage, den schrijver vin het boven aangehaalde Handboek, en leiden hem ons onderzoek, onze gissingen en onze bedenkingen Moot, met verzoek ons zijn gevoelen betrekkelijk een en ander mede te deelen. De bereidwilligheid, waarmede; de wijze, waarop de bekende wapenkundige aan ons verzoek voldeed; dp waarde, welke wij aan zijn oordeel hechten, noopt ons het volgende uit zijne heusche letteren hier in te lasschen: In antwoord op uwe geëerde letteren diene, dat het mij ontwijfelbaar voorkomt, dat het door u bedoelde glasraam geschonken is door cornelis lampsins. De door u aangevoerde gronden van waarschijnlijkheid doen mij de zaak als uitgemaakt voorkomen. Dat het wapen met geheel overeenkomt met dat in mijn Handboek, is geen bezwaar, want men sprong vroeger al zeer zon- derlmg om met de zamenstelling en indeeling van wapenschilden; eerst onder het bestuur van willem i is daarin genoegzame vastheid gekomen. Het door mij medegedeelde wapen is dat, hetwelk bekrachtigd werd, toen de heer a. j. c. de lampsins, den 18 December 1815 erkend werd als baron evenwel niet als baron van Tabago; de tak, welke dien titel voerde, schijnt uit gestorven. Het paaschlam is het eigenlijke (sprekende) wapen der Lampsins; de rest is bijwerk," enz. Zoo mogen wij dan vertrouwen den sluijer te hebben opgeheven, die den naam bedekte van het éénige ge schilderde glasraam uit Schoondijkes kerk, dat zijn tweede eeuwgetijde beleven mogt. Cornelis lampsins

Cadsandria | 1858 | | pagina 150