130 DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE GOES. zulks ook na dezen niet op den predikstoel te laten komen, of eenig gezag in de kerk te geven den persoon van joos baroen, gelijk ook niet tot voorlezer of voor zanger den persoon van jan baroen, maar dezen voor altijd daarvan te houden ontzet, als in weigering ge weest zijnde de voorzeide artikelen te onderteekenen. En of hun ondertusschen voorkwam, dat iemand van hunne gezindheid een ander persoon, van contrarie ge voelen en de twaalf artikelen niet hebbende onderteekend, tot eenige kerkbediening, tot voorzanger incluis, wilde of poogde te vorderen, zullen de bekommerden zich dienthalven moeten en hebben te adresseren aan de edele heeren van den magistraat dezer stad, die in zulk een geval de noodige orde daarop stellen zullen. Zoo mede iemand, de voorzeide artikelen geteekend hebbende, des niettemin zoo trouweloos ware, dat hij bestond anders te leeren of ze tegen te spreken, wordt [hun] in zoodanig geval wel uitdrukkelijk gelast den zeiven persoon of personen geenszins voor hunne leeraars te houden, aan te nemen, of tot eenige andere kerke lijke bedieningen toe te laten, maar hunne namen aan hun meergemelde edel achtbaren schriftelijk over te brengen, om daartegen geprocedeerd te worden als naar behooren. En opdat deze resolutie des te beter mag worden nagekomen, zal daarvan acte in forma wor den vervaardigd en aan die van de regtgevoelende leer aars van de mennonitische kerke alhier ter hand gesteld met den uitdrukkelijken last en bevel, dat zij met de voorzeide artikelen zoodanig zal worden geregistreerd in het mennoniten-gemeenteboek en aan hun edel

Cadsandria | 1858 | | pagina 176