lê8 IETS OMTRENT KOLONEL JOSEPH LEDEL. Overal werden, burgerwapeningen georganiseerd; maar sommige vrijwilligers konden zich. niet vereenigen met de zienswijze van vele overheden, wier gedrag zij oor deelden dat niet overeenkwam met de koninklijke pro clamatie van den 5 October 1830. De koninklijke roepstemTe wapen op de dringende lede van uwen „vorst, te wapen voor de zaak van orde en regt, te wapen onder ootmoedig en biddend opzien tot den al- magtigen God, die Nederland en Oranje zoo dikwijls uit „de grootste gevaren heeft gered!!!" die roepstem was het, die de vrijwilligers altijd hoorden en in deze stem ming teekenden zij het onderstaande adres aan de mili taire bevelhebbers, die belast waren met de evacuatie van het fort Erederik Hendrik bij Breskens. Het berigt van uwe aankomst te Breskens had de ge- heele bevolking van dit gewest met de meeste vreugde ver vuld, daar men de, sinds zoo vele dagen gevoede hoop, en het alom dringend te kennen gegeven verlangen meende bevestigd te zullen zien, dat namelijk het land met eenige reguliere magt zou worden bezet, en alzoo de vrijwillig ge- wapenden ter instandhouding der rust worden ondersteund, en tevens als het ware een standpunt daargesteld, om met meerder grond en vastheid de vrijwillige wapening uit te breiden en algemeen te maken. Die hoop evenwel te leur zijnde gesteld, en vernemende dat UE. verblijf slechts zeer kort wezen zal, is natuurlijk de ongerustheid grooter dan voorheen, en het is daarom dat wij de vrijheid nemen ons tot UW.Ed. Gestr. te wenden met de vrien delijke bede, dat UW.Ed, Gestr. onze verlangens gelievo

Cadsandria | 1858 | | pagina 214