180 IETS OMTRENT KOLONEL JOSEPH LEDEL. tijding verzekerd, dat er reeds 300 man, voorzien van 4 stuks geschut, zijn aangekomen te Maldegem. Deze tijding wordt mij ontwaard heden avond ten 9!/4 ure. Tot regt verstand van het laatste stuk dient, dat de kapitein troester van de 10de afdeeling met zijne on derhebbende manschappen naar de citadel van Antwer pen was opgeroepen en kapitein millioen met de zijnen was overgezonden om hem af te lossen. Men heeft veel gesproken over wonderlijke beschik- kingen, waardoor Staats-Vlaanderen is behouden gebleven. De meest opmerkelijke in het oog van steller dezes is die, dat stormweder het vertrek van troester met de zijnen belette en dat vertrek zoo lang ophield, totdat de zaken op de citadel van Antwerpen zoodanigen keer hadden genomen, dat troester met zijne divisie aldaar kon worden gemist en hij bevel kreeg om zich met zijne compagnie en die van den kapitein groeneveld onder de orders van den luitenant-kolonel ledel te stellen. Het gevecht te Oostburg, waarvan in den brief van den kapitein troester, hier boven medegedeeld, wordt gesproken, had eene onbeschrijfelijke sensatie te weeg gebragt, en op vele plaatsen was de geestdrift tot het uiterste opgevoerd. De dagbladen van dien tijd doen zien, hoe vóór 23 October alom verslagenheid heerschte, en vruchteloos zal men er iets anders in vinden, dan eene nimmer op houdende nederlaag der nederlandsche krijgsmagt; maar die zelfde dagbladen leeren hoe de energie werd opge-

Cadsandria | 1858 | | pagina 226