194 IETS OMTRENT KOLONEL JOSEPH LEDEL. Oostburg, 31 October 1830. Als een gevolg van mijn rapport van gisteren heb ik de eer uwe excellentie te berigten, als dat het deta chement, hetwelk ik te Sluis gelaten heb, gisteren avond is binnengerukt. Volgens tijding zouden de muitelingen gisteren avond Sluis bezet hebben, die 800 man sterk waren, meest allen gewezen soldaten, aangevoerd door een officier van de 6de afdeeling; zij moeten vele trom men en eenige kavaleristen hebben; op de tijding dat de muitelingen ook van den kant van Aardenburg op Sluis in aanmarsch waren, zoo heb ik eene beweging derwaarts gedaan. Een kwartier te voren van onze aankomst aan den tol no. 4 waren er 200 muitelingen geweest met een veldstuk, die den weg naar Aarden burg hebben genomen. De luitenant kerckoirlé, welke met een detachement aan de Draaibrug was geplaatst om de brug af te bre ken, heeft met een honderdtal muitelingen te doen ge had, en met verlies- terug doen wijken; wij hebben i aldaar een' gevangene gemaakt, die bedronken was, j hebbende van te voren bij de 17de afdeeling gediend. Bij den terugmarsch heeft de achternacht eenige mui telingen bespeurd en twee daarvan gedood; het vijan- I delijke vuur, dat daarop volgde, heeft geen kwaad uit gezet. De berigten van de sterkten des vijands aan den kant van Maldegem zijn uiteenloopende.. Ik zal dus mijne grootste magt in Oostburg houden en eene defensive houding aannemen, als hetgeen,, mijns inziens, het aannemelijkste is. daar nanvallenderwijs te ageren

Cadsandria | 1858 | | pagina 240