i IETS OMTRENT KOLONEL JOSEPH LEDEL. 205 reeds ter belooning van zijn vroeger gehouden gedrag tot ridder der militaire Willemsorde is benoemd. Van welk een en ander ik de eer heb uwe excellentie te informeren." Dat ledel voor zijne officieren, wel verre dat hij den roem voor zich zeiven zoude gehouden hebben, niets méér doen kon, zal zijn grootste vijand wel willen bekennen. In den laten avond van den 31 October kwam de kapitein van hopbergen, die op Java onder ledel ge diend had en altijd zijn vertrouweling was geweest, zich te zijner beschikking stellen. Hij sloot zich met den- zelven op, den ganschen nacht in gesprek doorbren gende, en kwam eerst des morgens ten 4 ure te voor schijn, zeggende, dat hij, na rijp beraad, besloten had Oostburg te verlaten en zich met zijne troepen in het fort terug te trekken. Ontzettend klonk de openbaarmaking van dit voorne men aan allen die het hoorden, en men zag de too- neelen van twee en een halve eeuw vroeger herhalen, dat is: eene algemeenevlugt! De overste gaf geen gehoor aan alles wat men aan voerde om hem van dit fatale plan terug te brengen, maar bleef er bij, dat hij aan een' vernieuwden aanval het hoofd niet zoude kunnen bieden, omdat de vijand, geleerd hebbende dat de plaats langs den straatweg niet genaakbaar was, nu langs een ander punt zoude komen; dat hem een genoegzaam getal officieren ont brak; dat de soldaten vermoeid en van het noodigste onvoorzien waren, en dat hij tmisdien, door te blijven K

Cadsandria | 1858 | | pagina 251