HERINNERINGEN. 17 CALLENFELS stond, was hier blootgesteld aan het kanon vuur der Belgen, die met blikken bussen vuurden; maar zij leed weinig. Er waren kogels, die vóór haar op den straatweg neder kwamen, weder opvlogen en over de compagnie heen gingen, zonder iemand te tref fen. De onder-adjudant der jagers te paard M. cal- lenfels moest, tot het overbrengen van bevelen, langs eene vijandelijke hinderlaag, zoodat een zwerm van kogels rondom hem snorden; maar ook hij had het ge luk, ongetroffen te blijven. Het schijnt, dat de kanon niers der Belgen, vernemende, dat de Nederlanders langs de Eede vorderingen maakten, bevreesd geworden zijn van in den rug gevallen te worden, ten minste zij verlieten hunne stelling, en het geschut mede voerende over de Stroo- brug, namen zij hunne stelling achter de Lieve. In de Ilaar- lemsche Courant stond dat 2 stukken geschut veroverd waren geworden; het was alleen de plaats, waar zij gestaan hadden, die bemagtigd werd; de stukken geschut had de vijand in vei ligheid gebragt. Er moest toch ook wel iets vermeld worden, dat gewonnen was, tot vergoeding dergenen, die gesneuveld en gekwetst waren. De kolonel had te Aardenburg goede en stellige orders gegeven hoe te handelen. Maar het gaat in zulke zaken, even als bij heelkundige operatiën, er komt altijd wat voor, waarop niet gedacht is. Digt aan het water de Lieve vonden de onzen veel tegen stand van een' troep Belgen, die, in het hout geplaatst, een hevig vuur op hen maakten. De luitenant-adjudant der 9de afdeeling schildhoitwer van hoey, een be daard en moedig officier, kreeg hier een schot in den 1858. 2

Cadsandria | 1858 | | pagina 63