18 HERINNERINGEN. buik, waarbij men geloofde dat de lever gekwetst way; luitenant van der linde werd aan het hoofd gewond;, de kogel was door de chaoot gegaan. Nu werd luite nant de raad met een stuk geschut gezonden, om den vijand door schrootvuur uit die stelling te drijven. Iiij ging vooruit, ten einde op te nemen, waar hij het stuk het best zoude kunnen plaatsen, liet het voorts avancereu en bragt het in die stelling; maar juist toen hij bukte, ten einde te zien, waar de vijanden zich bevonden, werd hij in den buik gewond, met alle teekenen, dat de nieren gekwetst waren. Nu hadden de kanonniers de handen vol met hunnen luitenant; de'paarden verwarden in de strengen aan den voorwagen; terzelver tijd brak het affuit van een der stukken geschut, onder commando van kapitein flughi: dit alles gaf verwarring. De Bel gen retireerden; maar om de brug te bereiken, moesten zij eene aanvallende beweging maken. Een ordonnance reed naar de hoofdmagt, die zich nog achterwaarts be vond; maar deed dit op eene wijze of alles verloren was. Dit was een oogenblik van verwarring, in hetwelk Nederlanders op Nederlanders schoten. Luitenant kocii had het bevel over de uiterste voorhoede, waar het verlaten stuk geschut was; maar. verliet het niet. Het ware anders misschien een buit der aftrekkende Belgen geworden. De kolonel herstelde spoedig de orde: nu ging het weder voorwaarts. De Belgen verlieten hunne stelling aan de Lieve; de brug en het gehucht Stroobrugge ge raakten in onze handen. De voorhoede was reeds vrij ver naar den kant van Maldegem voortgerukt, toen d« kolonel bevel' zond, om weder te keeren.

Cadsandria | 1858 | | pagina 64