DER XV EEUW. 145 nieuw comediespel zamenhonderd jaar later drukte de priester jan christiaans zijn voetspoor, daar hij het spel van axkijn paxkijn vervaardigde. Tot in het begin der 17° eeuw vertoonden die van Kethorica spelen en battementen, vooral bij gelegenheid der kermis. Van de Onze-Vrouwekerk kunnen wij langs den kerkhof muur, over de Minnebrug, die hier over de achter haven ligt, ons naar de Maagdestraat begeven, waarop de Vleeschhouwerstraat, de Kamperstraat en de Visscher- straat uitloopen, en die zich uitstrekt tot aan de stads vesten nabij de Westpoort. Zuidwaarts van deze straat strekt zich de oude grond der UpscoteofOpsehote, ook aan deze zijde van den watergang, uit. De Vleesch houwerstraat loopt voort tot aan den stadswal, of liever, tot aan Verloren Kost, eene sluis, die de wateren van de stadsvesten afsluit, en waar eene tweede brug over den watergang de gemeenschap bevordert. Gij ziet, hoe Sluis tot tegen aan de wallen bebouwd is. Wij wenden ons echter in tegenovergestelde rigting, langs de plaats, waar de dooden den dag der opstanding verbeiden, voorbij het heydin kerkhof, en bereiken zoo de straat, die den naam draagt van Zuidkeure, en wel omdat zij ten zuiden van de Keure of het regtsgebied van Sluis ligt, waar zij oorspronkelijk niet toe behoorde. Al aanstonds valt ons hier in het oog de eerste verblijfplaats der Graauw- zusters, gewoonlijk het klooster van Sint Cathe rine op de Zuidkeure of buiten de Keure geheeten. De nonnen hebben het nu verlaten en een nieuw klooster betrokken, gesticht in de nabijheid der 1859. 10

Cadsandria | 1859 | | pagina 195