DEE XV EEUW. 147 Korenmarkt aan, nabij de tegenwoordige Beesten markt. Van deze laatste is echter nog geen spoor te zien; trouwens, ze is eerst in de 17do eeuw ontstaan. Wanneer wij ons op de Korenmarkt plaatsen met het gelaat naar de Zuidpoort, dan hebben wij vóór ons natuurlijk de Zuidkeure, die zich van de Korenmarkt tot aan de Zuidpoort uitstrekt; aan de regterhand ligt de Vinkelstraat, leidende naar de Kerkstraat; aan de linker hand het Melkstraatje, voerende in de Bidderstraat en regt op het Graauwbroedersklooster aanloo- pende, en achter ons liggen de Kapelle'straat en de Brabanderstraat. Vijf straten loopen dus op de Korenmarkt uit. Hier aan het einde der Brabanderstraat, nabij de Korenmarkt, ziet gij de Zwijnen mar kt. Na deze markten bezien te hebben, gaan wij de Brabander straat in. Wij komen voorbij de schuur van het Gast huis, en vinden voor het overige hier niets opmerkelijks, zoodat wij, daar de Kapelle- en Brabanderstraat zoo digt bij elkander liggen, ons naar de eerste begeven door het dwaisstraatje, Vermarienstraatje van Lapschure ge naamd. Vermarien beteekent Vrouw mauia: dit straatje draagt dan ook zijn naam naar eene zekere voorname vrouw Maria van Lapschure, die hier heeft gewoond. In de Kapellestraat wordt ons oog al dadelijk getrokken door het torentje van „der stede of het Maria gasthui s." Naar de kapel van dit godshuis is deze straat dan ook genoemd, 't Wordt bewoond door nonnen, die er eene kerk hebben en de zieken verplegen, en wier hoofd zich religieuse en moeder van den convente

Cadsandria | 1859 | | pagina 197