33 KEINIER DE KLERK. daardoor van imhoff tegen zich in het harnas gejaagd; of van imhoff zou zich beleedigd hebben geacht wegens zekere aantijging te zijnen laste, van de echtge- noote van sterrenberg zulks doet hier niets ter zake. Maar wel behoort het tot ons onderwerp, te zeggen, dat sterrenberg, op last van den gouverneur- generaal, voor 25 jaren naar het kasteel Eevenge in het Bandaneesche, een zeer afgelegen fort, verbannen werd. Dezè sterrenberg was, gelijk gezegd is, com mandeur geweest van Java's oostelijk gedeelte en DB klerk had als administrateur te Samarang onder zijne bevelen gestaan, maar vele onaangenaamheden met en door hem gehad. Dit was aan den baron van imiioff bekend, en 't strekt hem niet zeer tot eer, dat hij uit dien hoofde juist de klerk uitkoos om de landvoogdij van Banda te bekleeden. Hij voorzag, gelijk men veelal een ander afmeet naar hetgeen men zelf is, dat DE klerk de gelegenheid niet zou laten voorbijgaan, om aan sterrenberg het vroeger van hem ondervonden leed te doen in de oogen druipen, en welke haan zou er immer naar kraaijen, indien op dien afgelegen post de gouverneur van Banda het den banneling zoo be- naauwd maakte, dat hij omkwam van verdriet? De klerk echter deed zich hier van eene hoogst edele zijde kennen. Niet zoodra was hij in zijne nieuwe landvoogdij aangekomen, of hij ontving van sterrenberg die ook het ergste vreesde bij de herinnering aan zijn omtrent de klerk gehouden gedrag, een kort briefje, met gelukwensching wegens de aanvaarding der land 1859. 3

Cadsandria | 1859 | | pagina 83