Colofon Consent is de nieuwsbrief van de Stichting Behoud Hoogaars opgericht 5 mei 1990. De Stichting stelt zich ten doel: -het behoud van de authentieke hoogaars als varend monument -het onderzoeken, verzamelen en vastleggen van de geschiedenis, bouwwijze en gebruik van de hoogaars en het informeren van de gemeenschap hiervan. Bestuur W. Baan: voorzitter Zuiderbaan 13 4386 CK Vlissingen W. van Gessel: secretaris Langeweg 7 4339 NA Nw. en St Joosland 01182-1677 G. Zomer: penningmeester Gerbrandystraat 73 4384 ND Vlissingen 01184-71324 Adviseurs: J. van Beylen te Antwerpen B J.M.v. Gils te Tholen Donateurs ontvangen Consent gratis en worden in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan de evenementen die de Stichting Behoud Hoogaars organiseert. Bij min. donatie van fl. 25 p.j. volgt toezending van de nieuwsbrief. Overmaking van de donatie kan geschieden op reknr.34.93.39.880 van de Rabobank te Vlissingen, t.n.v. Stichting Behoud Hoogaars, o.v.v. donatie, naam en woonplaats. Postgironummer van de Rabobank Vlissingen is 7433. Redaktie: R. Heugen E. Oomens: eindredaktie H. Roodenburg D. Wiltenburg Redaktieadres: Verdilaan 48 4384 LE Vlissingen 01184-70309 Opgave donateurs: Daan Wiltenburg Margrietenlaan 17 4356 JM Oostkapelle Van het bestuur Voor u ligt het eerste nummer van CONSENT, de nieuwsbrief van de St.Beh.Hoogaars. Met de uitgave van Consent willen wij trachten alle medewerkers, sponsors, donateurs en allen die betrokken zijn bij het werk van de stichting, te informeren. Het overdragen van informatie aan alle direkt betrokkenen is van wezenlijk belang om onze doelstellingen te bereiken, vandaar dat gekozen is voor een eenvoudige, doch zo goed mogelijk verzorgde nieuwsbrief. Allereerst willen wij op deze plaats dank zeggen aan allen die eraan hebben meegewerkt dat de stichting kan werken aan de door haar geformuleerde doelstellingen: zie hiervoor de colofon. De lijst van deze 'medewerkers' is te lang om hier op te sommen, maar enkele willen we toch noemen. Allereerst de eigenaren van de laatste nog bestaande houten hoogaarzen. Dank zij uw doorzettingsvermogen zijn er van de eens zo indrukwekkende vloot toch nog een paar mooie schepen overgebleven. Zeker moet hier ook worden genoemd de ons aller bekende heer J. van Beylen uit Antwerpen. Door zijn inspanningen voor het behoud van de kennis van de hoogaars zijn er velen geinspireerd om zich voor dit byzondere scheepstype in te zetten. Hierbij nogmaals dank voor het door hem ontworpen vignet van de stichting en de overige tekeningen, waarvan wij dankbaar gebruik mogen maken. Verder moeten worden genoemd de diverse provinciale en gemeentelijke bestuurders. Waar het ging om de verantwoordelijkheid voor het behoud van de maritieme historie zijn er in het zeeuwse vaak klachten geuit aan het adres van de overheid. Nu echter kan worden vastgesteld dat we wat betreft de hoogaars en de visserij een nieuw tijdperk zijn ingeslagen. Nog twee uitzonderingen willen wij hier maken: dank aan alle donateurs! Uw steun is onmisbaar voor een verdere uitbouw van onze aktiviteiten. En, lest best, dank aan al onze medewerkers. Voor alle klussen die er in een dergelijke stichting geklaard moetem worden en voor het bemannen van de diverse hoogaarzen mogen wij vaak een beroep op u doen: ook uw bijdrage is voor dit werk onmisbaar. Na deze korte opsomming van personen die zich bekommeren om het voortbestaan van dit mooie scheepstype krijgt u wellicht de indruk dat de stichting behoud hoogaars zich in een riante positie bevindt: er zijn nog schepen te behouden en er zijn veel liefhebbers die zich hierom bekommeren. Niets is echter minder waar.

Consent | 1991 | | pagina 2