Vlissingers verjagen Spaanse Hoogaars. 6 april 1572 (1991) Met de in beslag genomen YE 36 van de Stichting Behoud Hoogaars, voerden de verdreven Spanjaarden een laatste wanhopige aanval uit op de havenstad Vlissingen. Het voorbarig feestvierende nieuwe stadsbestuur, waaronder burgemeester J.v.d. Doef, zochten zich met de hoogaars 'De Wet' ijlings een goed heenkomen in de Vissershaven. Tijdens het hieropvolgende gevecht in de Koopmanshaven gingen hun op veilige afstand geschreeuwde, angstige bevelen in het kanongebulder verloren. De uitslag is u reeds uit de kronieken bekend: Bij hun aanval op het, door kanonnen versterkte en door dappere burgerwachten verdedigde, 'rondeel' werden de Spanjaarden voorzichtig in de pan gehakt. Hierbij werd enige vertraging ondervonden door een tegenstribbelende, meer dan twee meter lange, Spanjaard met angstaanjagende donkere glaasjes voor zijn ogen. Desondanks rolde ook zijn kop, toevallig bij het roeiershoofd de Schelde in. Het verloren gaan van Den Briel op 1 april, verontrustte hertog Alva niet in het minst; maar bij het verlies van zijn symbolische Vlissingse 'Fles', trok hij van ergernis zijn haren uit baard en schedel. (Provinciale Zeeuwsche Courant van 7 april 1572) Beurtveer Zierikzee-Veere - Van 12 tot 18 mei werd met de YE 36 een beurtveer onderhouden Zierikzee-Veere V.V., waarbij een tussenstop werd gemaakt bij de Schotsman te Kamperland. De organisatie was in handen van bureau Geluk te Zierikzee. Helaas liet het mooie voorjaarsweer deze week ietwat verstek gaan, zodat we niet konden spreken van een overweldigende belangstelling. Jammer, voor een luttel bedrag hebben nu maar enkele passagiers genoten van de serene rust op een doordeweekse dag op de Oosterschelde en het Veerse Meer, Evenementenljjst Bij de volgende evenementen zijn wij aanwezig met een of meerdere schepen. Voor evt. meevaren kunt u met mij kontakt opnemen. 15 jun Vliss. Evenement 'Varen voor vaderdag* met de YE 36 22 jun Veere Veerse Meerdgn. YE 36-De Wet-Gornaet 29 jun Wolp.dijk Veerse Meerdgn. YE 36 - De Wet - Ba n j aard 6 jul B'haven Brouwsedag YE36 8-9 jul B'haven Varen voor schoolprojekt YE 36-De Wet 6 jul Kortgene Veerse Meerdgn. - De Wet - Triton-Ban jaard 12 jul Vlissingen Schoolprojekt Fr.Naereb.sch. YE 36 - De Wet 13 jul Schotsman Veerse Meerdgn. YE 36 - De Wet -Triton 20 jul Kamp'land haven, Veerse Meerdgn. YE 36-Triton-Gornaet 26 jul Goes Kadefeesten YE36 - Gornaet-Triton 10 aug Col.plaat Visserijdag YE 36-De Wet - Banjaard 17 aug Nieuwpoort YE 36 15-17 aug Yerseke Mosseldagen, is nog niet zeker. 24 aug Vlissingen Visserijdag YE 36 24 aug Zierikzee havendag De Wet-Gornaet-Triton 24-31 aug Tholen 625 jaar YE 36 14 sep Goede Reede OpenMon.dag YE 36-De Wet-;'- Q-orna e t

Consent | 1991 | | pagina 7