De Hendrik Willem van Loon Race Op 4 augustus 1928 werd door Hendrik Willem van Loon (1882-1944) Veere een zeilrace georganiseerd voor alle garnalenvissers uit de omgeving. Een byzonder evenement voor die tijd, en Hendrik Willem zorgde wel dat er voor elke deelnemer wat te verdienen viel: voor alle vissers een fles jenever en voor de winnaar een geldprijs van vijftig zilveren rijksdaalders! Het leek de Stichting Behoud Hoogaars Hoogaars aardig om dit evenement weer, als jaarlijks evenement, in ere te herstellen. Dit idee bleek echter sneller bedacht dan uitgevoerd. Ondanks het feit dat het gemeentebestuur van het nog immer byzondere stadje Veere alle medewerking toezegde, zag het bestuur zich toch genoodzaakt de plannen voor dit seizoen nog geen doorgang te laten vinden. Wij hopen hier later op terug te komen. Wïm Baan Vereniging Botterbehoud Als origineel vissersschip zijn ook de YE 36 en de ARM 17 'ondergebracht' bij de Vereniging Botterbehoud. Om donateurs te informeren over het werk van deze vereniging wordt het mooie blad Tagrijn uitgegeven. U kunt zich opgeven als donateur van deze vereniging bij Willem Bakker, Twiskcwcg 9,1504 AA Zaandam, Tel. 075-168715: Doen!! Donateursbestand Sinds begin maart hebben zich de volgende personen en instanties opgegeven als donateur van de stichting: L. Cloet Vlissingen B. Waayenberg A. Goverse Middelburg E. Goormachtig Nw.StJoosland St. Open Monum.dag L.J. van Halst P.F.L. Scholvink Vlissingen J.P. Muys Kortgene J. GelukVlissmgen L. Hollaers Dr.van Aller Waalre H. Minneboo Yerseke J.M. Schuitemaker J.P. Paulusse A v.d. Doe Zierikzee A.J. Verschuure Yerseke J.P. Engels A.M.Luitwieler PJ. Joosse J. Hendriksen Middelburg J.G. Haeck Beverwijk J. Honingh H. de Vis Middelburg A. Oomens Vlissingen E. v.h. Leven Yerseke R. Hout Yerseke A. Pauwe Yerseke D. Ochtman Rotterdam P. Stoop Spijkenisse A.de Bliek J. Annemans D.M J.van Endt Boskalis Papendrecht HA. Arendse Biggekerke C.P. Gerritse Vlissingen JA.W. v.h. Hof W. Donkers Arnemuiden E.H, Heugen Vlissingen A.HA. Overbeek J. van Hulsbergen Vlissingen H.W. BolJzn L. Spruyt Mechelen H. Eversdijk Rilland-Bath E. Lok Muiden W. Jumelet B.v.d.Gaast Zoutelande J. Bol Yerseke J. Lievense Zoutelande s. Kortenbout Bosch en Duin J.C. Voskuil Vlissingen H.J. Danker Yerseke J.J.M.V. Berlo Vlissingen R. Lenschel Yerseke B. Thiels Schoten(B) Indien u nog geen donatie hebt overgemaakt kunt u dit voldoen met bijgesloten accept-giro.

Consent | 1991 | | pagina 8