Agenda en exposities 4 mei: Ned. I 18.55 uur: Weg van de snelweg; route Walcheren (gefilmd vanaf een hoogaars) 9 mei: Historische Studiedag van de Werkgroep van het Zeeuws Genootschap in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Thema is "Visserij in Zeeland, verleden en toekomst. Sprekers: Drs. L.M. Akveld, directeur van het Maritiem Museum "Prins Hendrik" te Rotterdam, over de historie van de Zeeuwse vissrij geplaatst in een nationaal kader; J. van Beylen, oud-conservator van het Nationaal Scheepvaart museum te Antwerpen, over scheepstypen en vangstmethoden, in het bijzonder de Zeeuwse hoogaars; drs. R.J. van Ginkel, wetenschappelijk medewerker aan de Universiteit van Amsterdam, over de Zeeuwse maritieme gemeenschap Yerseke omstreeks de eeuwwisseling; drs. A.C. Drinkwaard, voormalig hoofd van de afdeling Maricul- tuur van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek, over de vroegere en latere onderzoekingen in relatie tot de Zeeuwse maricultuur. Voorts zal een oud-visser herinneringen ophalen uit zijn loopbaan op zee. Aanmelding voor deze dag: B. Oele, tel.: 01102-41700 "Spelen met schepen". Nederlands Scheepvaartmuseum te Amsterdam, 4 april-13 september 1992. "Groot op schaal". Maritiem Museum Prins Hendrik" te Rotterdam, tot 4 juni 1 992. Tentoonstelling van de Nederlandse vereniging van Zeeschilders in het Ramschip "de Schorpioen" Loskade, Middelburg, tot 15 juni 1992. antwoordstrook Ja, ik ondersteun de doelstellingen van de Stichting en geef mij op als donateur van de Stichting Behoud Hoogaars. Ik stort fl. 25,- op de Giro, rek.nr. 126.979 t.n.v. de Stichting Behoud Hoogaars te Vlissingen, ulv.v. 'donatie' en uw naam en adres en word middels de nieuwsbrief op de hoogte gehouden van de aktiviteiten van de Stichting. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telef.nummer:

Consent | 1992 | | pagina 12