Van de sponsors. Firma DERT De vanouds bekende fotozaak aan de Nieuwendijk te Vlissingen, de FIRMA DERT heeft vanaf de aanvang van de stichting voor ons het fotowerk verzorgd. Van diverse 'opstapers' ontvingen wij oude foto's van de visserij, welke door hen werden gereproduceerd. Als tegenprestatie verzorgden wij een gezellige en winderige zeildag voor het personeel, met als hoogtepunt de vismaaltijd op de haringvreter. Wat kan een Zeeuw nog meer wensen. (Beschikt u ook nog over oude foto's? Wij gebruiken deze graag om er een kopie van te laten maken!). OCEANWIDE Dit service verlenend bedrijf voor de scheepvaart, offshore etc. is zo langzamerhand een begrip in het Vlissingse. Voor de stichting heeft zij in 1991 zes schoolprojecten gesponsord. Dankzij deze bijdrage werd voor leerlingen van 11 tot 14 jaar door de stichting assistentie verleend bij het op zetten van een vier weken durend lesprogramma, met als thema scheepvaart en visserij. Hierbij zijn films van de garnalenvisserij en mosselkweek vertoond. In de laatste week verzorgde de stichting een lezing/lesuur over de bouw en gebruik van de hoogaarzen. Ter afsluiting is er met de betreffende klas een vaartocht gemaakt. Enkele klassen maakten hierbij een tocht vanuit Vlissingen naar Breskens v.v., met een bezoek aan hèt visserijmuseum aldaar. Wegens weersomstandigheden zijn we met 3 klassen uitgeweken naar het Veerse Meer. Voor deze kinderen is het een onvergetelijk project geweest. Brouwershaven Als eerste Zeeuwse gemeente nam Brouwershaven het initiatief om van de stichting zeven vaardagen te 'kopen'. Als tegen prestatie werd op de basisscholen de Schoener en de Schouw een project opgezet, zoals boven omschreven. Verder gaven wij akte de presénce op de Brouwse dag, 6 juli vorig jaar. In het najaar is met het gemeentebestuur en genodigden een vaartocht gemaakt op de Grevelingen met twee hoogaarzen.

Consent | 1992 | | pagina 5