Handen uit de mouwen en portemonnee open Sponsor-zeilen Museumhaven maakt zich op voor de zomer Stadhuismuseum Maritiem Museum Zierikzee Mulder steunt museumhaven 20 Het bestaan van de museumhaven in Zierikzee valt of staat met de inzet van vrijwilligers. Natuurlijk moet er op bestuurlijk niveau het nodige werk gedaan worden, maar de basis ligt bij het handwerk. Handen uit de mouwen dus. En dat geldt op dit moment in het bijzonder voor dieselmonteurs en scheepselektrotechnici. Die kunnen zich vandaag nog aanmelden (01110-16464). De monteurs zijn nodig om de oude dieselmotoren op peil te brengen of te houden. Het aardige van het werk is dat de vrijwilligers hun eigen tijd uitkiezen. Een vrije dag of uurtjes over in de avond? Aanmelden dus. Natuurlijk zijn er ook veel mensen nodig voor het verdere onderhoud van de schepen. Eens in de twee jaar worden de schepen drooggezet op de werf en moeten ze geconserveerd worden. Daarbij gaat het om werk op afroep. Schuren, ontroesten, vervenniemand zal zich vervelen. meer vrijwilligers te noemen, die hun soms spaarzame vrije uurtjes gebruiken ten dienste van de museumhaven. Tal van sponsors dragen bij in het onderhoud van de schepen; financieel en met menskracht. Voor het geld is een restauratiefonds in het leven geroepen. Dat fonds moet door sponsors gevoed worden. En behoorlijk, want jaarlijks zullen er tienduizenden keiharde guldens nodig zijn om de schepen en de haven in optimale staat te houden. Speciaal ter gelegenheid hiervan is er een sponsorbijeenkomst in voorbereiding. Voor informatie hiervoor kan ook met de stichtingsvoorzitter Huijbrecht gebeld worden (01110-16464). Mulder Yachtservice in Zierikzee ondersteunt de museumhaven. Mulder gaat de houten peilvlet Leendert Abrahampolder eens per twee jaar droogzetten. Tevens wordt het onderwaterschip gereinigd en de buitenzijde van het vaartuig behandeld. Het onderhoud aan de klipper wordt in april afgerond. Voorlopig althans. Er is nog van alles aan te doen, maar de klipper moet in juni vaarklaar zijn. In april wordt ook begonnen met het optuigen van de hoogaars en als alles meezit kan ook de peilboot nog dit voorjaar onder handen genomen worden. Op dit moment heeft het bestuur van de Stichting Museumhaven de handen vol aan een botter, die naar Zierikzee moet komen. Stichtingsvoorzitter Huijbrecht denkt eraan hiervan een jongerenproject te maken. Dus nogmaals niemand zal zich vervelen. Ook niet de 81-jarige Wout Horselenberg uit Zierikzee. Een bejaarde vrijwilliger die vijf dagen in de week aan boord van de schepen te vinden is. En zo zijn er nog veel De Zierikzeese Museumhaven weet zich gesteund door vrijwilligers en sponsors. Zonder hun inbreng, zowel in materiële als in financiële zin, is het onmogelijk de Museumhaven vorm te geven en in stand te houden. Om de sponsors meer inzicht te geven en hen kennis te laten maken met de voortgang van de werkzaamheden, wordt dit jaar gestart met sponsorvaartochten. De eendaagse tochten zijn altijd in een weekend en vanzelfsprekend is de Oosterschelde het vaargebied. De klipper vaart niet in de maanden-juli en augustus. Wie belangstelling heeft voor een van de tochten, kan bellen met Jan Huijbrecht (01110-16464). 21 In de maanden juli en augustus is er aan boord van de klipper een maritieme expositie. Om dit zo compleet mogelijk te maken, zoekt de organisatie modellen, posters, foto's, enzovoort van schepen die in het zuidwesten van Nederland varen en/of gevaren hebben. Informatie en aanmeldingen bij Theo Rigter, 01110-13151 (stadhuis Zierikzee). Tijdens de openstelling zijn er ook vrijwilligers nodig, die een oogje in het zeil houden. Belangstellenden melden zich bij Ria Geluk, 01110-15547/13825. In het voorjaar is het rustig in de oude haven van Zierikzee. De schepen, die tezamen de museumhaven vormen, lijken er verlaten bij te liggen. Maar niets is minder waar. Juist in het voorjaar draait de organisatie op volle toeren om zich voor te bereiden op het zomerseizoen van 1995. In die periode komen de bezoekers naar Zierikzee en naar de museumhaven. Nu de restauratie van de rivierklipper Mijn Genoegen dit voorjaar eindigt dienen zich nieuwe werkzaamheden aan. Schutterszaal met interessante houten dakconstructie Zilver en glaswerk Klederdracht Geschiedenis van Zierikzee Videofilm 'Steden des Tijds' Tentoonstelling 'Sitse kleding' uit de eigen collectie Scheepvaartgeschiedenis Scheepsmodellen Bodemvondsten uit de Oosterschelde Gevangeniscellen Wanden met inscripties van gevangenen Stadhuismuseum op de tweede verdieping van het stadhuis, Meelstraat 8. Maritiem Museum Zierikzee in gebouw 's Gravensteen, Mol 25. Geopend: van 3 mei t/m 29 oktober van maandag t/m vrijdag van 10 tot 17 uur. Geopend: van 1 april t/m 31 oktober en in de schoolvakanties van ma t/m za van 10 tot 17 uur en zondag van 12 tot 17 uur. Museumhaven zierikzee Museumhaven Zierikzee

Consent | 1995 | | pagina 12