Een zeilwedstrijd te Veere COURANT 1000 500 300 150 100 25 18 19 Gerrit Zomer 66e Jaargang .184 ■1928 ;3itpe: Firma F. VAR DE f ELBE Ir., ffalstraat 58-60, Ylissingen. Felef. 10. Postrekening 66287 AUGUSTUS en "De zeilwedstrijd te Veere. Een grauwachtige lucht, een vrij frissche Oostelijke wind, ziehier de weersgesteldheid van Zaterdagmorgen, toen wij ons opmaakten om te Veere den zeilwedstrijd te gaan bijwonen, die aldaar op initiatief van enkele heeren door een commissie, onder voorzitterschap van den burgemeester, was georganiseerd. Wij waren overtuigd, dat de wedstrijd door zou gaan en dit bleek ons juist gezien, toen wij bij den Campveerschen toren de bus verlieten en spoedig op den steiger onder aan den toren stonden en werden getroffen door het aardige schouwspel van de 22 deelnemende vaartuigen, die nog achter de startlijn, loopende van den steiger naar den aanlegplaats bij Kamperland, aan het door elkaar varen waren. Maar ook op de bootjes, zeil- en vooral motorbootjes, die nog bij den steiger lagen, was de aanblik opwekkend. Daar waren op vereenigd controleurs, schilders, fotografen, filmopnemers en belangstellenden, die het er op zetten de deelnemers aan den wedstrijd te volgen op hun tocht. Aan den startlijn zou worden opgeteekend het vertrek van ieder vaartuig, omdat het onmogelijk was alle tegelijk die lijn te laten passeren. Wij waren vóór het vertrek van deze typische vloot op het dak van den genoemden toren geklommen en hebben daar, nadat het startschot precies te 10 uur was afgegaan, genoten van het bijzonder schilderachtig gezicht toen de 22 vaartuigen en de escorteerende motorbooten reeds direct met een flinken gang langs de Walchersche kust voortschoten. Voorloopig was de geheele club als een klit bijeen en juist dit maakte het geheel zoo imponeerend. Spoedig echter zou toch blijken, dat er verschil in vaart was en werd de klit grooter en grooter en kwamen er voorlopers en achterblijvers. Na ongeveer een half uur werden alle vaartuigen door de vooruitspringende duinen van Vrouwepolder aan het oog der te Veere wachtenden onttroken, want het keerpunt was verderop en wel boei no. 3 zwart Roompot, die in den wind op, moest rondvaren. Tegen elf uur gingen wij weer eens op onzen hoogen uitzichtpost kijken en mede dankzij een uitstekenden kijker van een medebezoeker van dit plekje, konden wij juist te elf uur het eerste vaartuig om den duinen zien terugkomen. Spoedig door een paar andere gevolgd. Wij hebben onzen post niet meer verlaten, maar met groote belangstelling en bewondering het mooie aankomen, nu met beginnenden vloed, gevolgd van de scheepjes, met volle zeilen, waar in den Oostenwind met kracht blies. Schuin liggend op het water kwamen de eerste reeds vlak bij, toen de laatste nog pas om den hoek der duinen waren genaderd, wel reeds een bewijs, dat de gemaakte tijden nog al uiteen zouden loopen. Het was ongeveer 11 u. 40 m., toen de eerstaankomende, de ARM 49, onder luid gejuich van de weer in grooten getale in de omgeving aanwezigen, de startlijn passeerden. Geregeld kwamen nu de vaartuigen ter bestemder plaatse aan, doch het zou over twaalf worden eer dit aan den minst snel varende boot gelukte. Door een aanvaring met de ARM 7 kwam de ARM 6, aan boord waarvan zich o.a. de Fransche schilder de heer Laval bevond, die reeds enkele angstige oogenblikken had gehad, met vrij belangrijke schade binnen, doch zonder dat persoonlijke ongelukken te betreuren waren. Daar van ieder vaartuyg moest worden opgemaakt welke tijd was gemaakt, omdat daarbij rekening moest worden gehouden met het verschil in vertrek, was een vrij ruime tijd genomen tusschen het einde van den wedstrijd en de prijsuitdeeling, maar tegen 2 uur verzamelden zich de deelnemers, hun vrouwelijke familieleden, waarvan meerdere ook de tocht per schip hadden gevolgd en vele belangstellenden voor het aloude Stadhuis. Toen bleek hoeveel vreemdelingen Veere huisvestte en dit nog beter als tijdens de wedstrijd, die men zeer verdeeld gadesloeg. Vanaf de pui van het aloude Stadhuis werden deze allen toegesproken door den burgemeester, den heer M. Q. Buijs Ballot, die zeide, dat hem eenigen tijd geleden werd verzocht het voorzitterschap van de commissie op zich te nemen. Hij heeft gaarne aan dat verzoek voldaan. Spr. brengt dank aan allen, die naar Veere zijn gekomen om den schitterend geslaagden wedstrijd te volgen. Er zijn twee ^ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove- £rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afeonderlijke nrs.5ct. 3 V De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- :v|XC!;-\".kerd tegen ongelukken voor ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger.

Consent | 1996 | | pagina 11