Evenementen nieuwe seizoen ™u„ facbtterf ban ber iffleulen ?n. bto Li Bondsjachtwerf en Verhuurbedrijf A.N.W.B. binnen en buiten 22 Van Loon Hardzeildagen Het begint alweer een vertrouwd beeld te worden zo begin juli op de Zeeuwse wateren. De bonte verzameling hoogaarzen en hengsten welke door het zilte Zeeuwse nat klieven. Was de aanbrengtocht van Zierikzee naar Veere in 1995 nog een probeersel, dit jaar is het een vast onderdeel voor de jaarlijkse Van Loon hardzeildagen. Donderdag 18 juli ligt de bonte vloot klaar voor vertrek in Zierikzee, ook dan zullen de sterke verhalen van de voorgaande wedstrijden tijdens het borreltje de revue passeren. Dan hebben we het natuurlijk over de "Geertrui" welke zonder mast als manusje van alles de zeilende schepen achtervolgde. Alsof zij een boodschap had voor de andere schepen. Het gevecht tussen de "Aladdin" en de" Nieuwe Maen" was bloedstollend, geen van de schippers en haar bemanning gaf iets toe aan de ander. Er stond da« ook veel op het spel. De fel begeerde zilveren hoogaars was te winnen. We kunnen alleen zeggen dat de "Nieuwe Maen" alles uit de kast heeft moeten halen om de concurentie voor te blijven. Gedurende dit fantastische weekend werd het idee geboren om in 1996 ook een prijs voor de niet gemeten schepen uitte reiken. Spontaan stelde Boskalis een wisseltrofee beschikbaar. Maar er is nog meer te verdienen: de Campveerse toren stelt ook een beker ter beschikking Om in de traditie van de Van Loon tocht te blijven worden al deze prijzen uitgereikt in het pittoreske stadhuis van de Gemeente Veere welke dit jaar haar 7de eeuwfeest viert. 23 Mosseltocht Het is alweer voor de 5de keer dat de Stichting Behoud Hoogaars de mosseltocht van Yerseke naar Antwerpen organiseert. De drang om mosselen naar Antwerpen te brengen blijft in ons bloed zitten. Nu om de mosselmannen van toen te herdenken. Toen van levensbelang, om vrouw en kinderen te onder houden. En niet in de luxe omstandigheden anno 1996, maar hard zwoegend om de schelpdieren aan boord te krijgen en later in de straten van Antwerpen uit te venten. Als we terug denken aan de tocht in 1995, dan komt het Lillo gevoed weer bij ons boven. Een ambtenaar van de waterpolitie kreeg het voor elkaar om de hele tocht vrijdagsavond in het honderd te laten lopen. De hele vloot lag verspreid over de boven Schelde. Het admiraalzeilen viel in het water en we moesten de draad weer oppakken bij de overhandiging van de mosselen aan de burgemeester van Antwerpen. De traditionele mosselmaaltijd voor de bemanningen op zaterdag avond heeft veel goed gemaakt van de andere ongemakken daags er voor. Mede door de ervaringen van 1995 is het programma dit jaar aangepast. Vrijdag 2 augustus vertrekken we vanuit de jachthaven van Yerseke, via Hansweert varen we op naar Antwerpen, waar we Lillo ruim aan bakboord laten liggen. We schutten via de Boudewijnsluis naar het Willemdok. Hier worden de deelnemers verwelkomd door het stadsbestuur van Antwerpen en nuttigen gezamenlijk met onze vrienden van het Vlaams Maritiem Erfgoed een scheepsmaaltijd. Als we in de donkere uurtjes komen worden de trossen losgegooid voor een spectaculair spiegelgevecht in het Willemdok. Na voldoende geslapen en uitgerust te zijn schutten we in de middag weer naar de Boven Schelde en gaan we het met het Antwerpse publiek goed maken d.m.v. admiraalzeilen voor het Steen. Na deze oogstrelende happening maken we ons op voor de gezamenlijke mosselmaaltijd aan het Bonapartedok. Zondagmorgen vroeg op. Om 08.00 uur is het hoogwater op de Schelde en moeten de schepen op stroom zijn om Hansweert en de afsluiting in Wemeldinge te halen. Heeft u zich nog niet voor een van de tochten opgegeven, dan kan dit alsnog door een briefje te sturen naar: Stichting Behoud Hoogaars Postbus 480 4381 AL Vlissingen. Wij rekenen op een grote opkomst. speciaal in ronde- pSatbodemjachten Seffhelpweg 11-13 a'd Woudvaarl 8607 AB Sneek Telefoon 0515413078 Telefax 0513421684 Nieuwbouw Restauratie Reparatie Zwaardenen roeren Gebruikte schepen Verbuur van traditionele jachten - Grote hellingcapaciteit Tevens importeur van zeer fraaie overnaads gekion- 3* pass ken 12-voets Jol, al vanaf 8.500,- incl. btw; 3 pers. g roeisioep vanaf 3.990,- incl. btw. Palaver voor de mosseltocht 'Lillo gevoel: van oud Zeeuwse uitdrukking Ik kom van Lillo en weet van niets"

Consent | 1996 | | pagina 13