Schepennieuws 28 De Booze Bison Er gaat geen seizoen voorbij of er komt wel ergens een hoogaars(- jacht) te koop. Zo heeft nu ook mw. A. Bijlard-Knoester besloten om na 25 jaar afscheid te nemen van haar Booze Bison (VC 180). De Klerk te Kruispolder had dit scheepje van 10.33 mtr al in 1940 op stapel gezet. In 1945 leverde hij dit schip af als een van zijn laatste hoogaarzen. De 40 PK Renault-benzinemotor werd vorig jaar grondig gereviseerd. Het dacron tuig is ca. 8 jaar oud. U kunt het schip bezichtigen op de Kaag. Het adres van mw. Bijlard is: Luiksestraat 6, 2587 AM Scheveningen, tel. 070-3542403. Passé Partout: Na jaren lang in een loods te hebben gestaan in het Belgische Schilde, zonder dat er iets mee gebeurde, is het schip overgenomen door het Vlaams Maritiem Erfgoed te Antwerpen. Het schip is inmiddels verplaats naar de linker Scheldeoever nabij de jachthavens. Het V.M.E. is momenteel bezig om plannen te ontwikkelen om het schip weer vaarklaar te maken en later in de vaart te brengen. Dit zal nog heel wat man- uurtjes kosten. Veel succes hiermee en laat het schip het zoute Scheldewater weer proeven. De Halve Maen Hieraan is de hele winter hard gewerkt. Het schip werd voor onderhoud naar Goes gevaren. Ter hoogte van de Arne viel de motor stil. De schipper slaagde er door de gunstige wind, met de matrassen die aan boord waren als windvanger Veere te bereiken. Het schip ligt bij zandstraal bedrijf v.d.Kamp. Behalve het dek, dat volgend jaar een beurt krijgt, is al het teakhout Gerrit Zomer kaalgeschuurd en van acht nieuwe lagen lak voorzien. De romp is gezandstraald, plaatwerk waar nodig vervangen, de gas- en waterleidingen zijn vernieuwd, de motor kreeg een grote onderhoudsbeurt en het interieur werd aangepast. Romp en boeisels werden voorzien van een donkerblauwe laklaag. De mast vertoonde diepe scheuren. Gelukkig slaagde mastenmaker Brasker er in de gescheurde mast te behouden. Deze werd opengezaagd, opnieuw gelijmd, geschuurd en gelakt. In Schiedam zal de mast weer geplaatst worden. Als U tijdens de VAN LOON HARDZEILDAG een bekend silhouet in donkerblauw aan ziet komen, weet U hoe dat zit. En de matrassen moeten nu toch goed gelucht zijn. La Gaffe Eventueel zou de heer Prasse voor "Den lesere van Jan de Rooyhet liefst in Nederland want daar hoort deze hoogaars tenslotte thuis een nieuwe eigenaar willen vinden. Het schip zal van einde juni tot minstens 20 juli in Yersek el Veere Zierikzee te bezichtigen zijn. Inlichtingen bij Jurgen Prasse, Berlinerstrasse 8 in 3008 Garbsen I tel 0049513777154. De Wet Mede door ruimtegebrek kunnen we geen speciaal artikel wijden aan dit fraaie schip. Door de inbouw van een nieuw interieur op de werf van Peter Schouten heeft het schip een komplete gedaanteverwisseling ondergaan. Wij hopen dat u deze zomer in de gelegenheid bent om het resultaat met eigen ogen te bewonderen. De verwachting is dat De Wet dit jaar op de meeste evenementen van de stichting aanwezig zal zijn. 29 De Vaarcommissie Varen voor donateurs De Hoogaars en de Visserij van Arnemuiden. Nogmaals attenderen wij u op de mogelijkheid het boek "De Hoogaars en de Visserij van Arnemuiden" van de auteur Jules van Beijlen kompleet met aanvulling te bestellen. De Stichting Behoud Hoogaars beschikt voor sponsors en donateurs nog over enkele exemplaren. Een herdruk zal voorlopig niet verschijnen. U ontvangt een speciale korting van Fl. 18,-, zodat u slechts Fl. 74.50 betaald, inclusief Fl. 5,- verzendkosten. U kunt dit boek bestellen door overmaking van dit bedrag op giro 126979, t.n.v. Stichting Behoud Hoogaars te Vlissingen, o.v.v. boek hoogaars. Maar, wacht u niet te lang, want op is echt op Maten en schippers Ook voor u is het mogelijk om als vrijwilliger op te stappen ais maat of schipper! De vaarcommissie kan u hierover verder informeren! Waar zijn de schepen Colofon Afgelopen winter werd door Peter Schouten een geheel nieuw interieur ingetimmerd. De vaarcommissie is over de volgende maanden verdeeld: mei: juni juli aug sept Hans Voskuil Nico Boer Hans Priester Harm Boerma Wim Baan 0118-414896 0118-465774 0118-501967 0118-414370 0118-462574 Ook nieuwe donateurs en sponsors kunnen met deze leden van de vaarcommissiecontact opnemen om afspraken te maken over een vaartocht. Ook over de mogelijkheden om een of meerdere hoogaarzen voor bedrijfsaktiviteiten in te zetten kunnen zij u informeren. Ook de donateurs worden dit jaar niet vergeten. Op alle woensdagen in de maanden juni en juli zal bij voldoende belangstelling worden gevaren op het Veerse Meer vanaf de buitensteiger bij de Kampveerse toren te Veere. Verder worden dit jaar de donateurs in de gelegenheid gesteld om mee te varen bij het halen of terugbrengen van de schepen, als wij een van de Zeeuwse maritieme evenementen bezoeken. Voor meer informatie kunt u bellen met het vaarcommisielid van de maand juni of juli. Behalve de mogelijkheid van gratis meevaren ontvangt u bij een minimum-donatie van f.35,- per jaar tevens gratis het blad CONSENT en de nieuwsbrieven. Uw donatie kunt u overmaken op giro 126979, t.n.v. Stichting Behoud Hoogaars, o.v.v. donatie 1996. 1 juni Veere, natuurmaand 8 juni Breskens, Schooneveldherdenking 9 jun Paal, natuurmaand 15 juni Yerseke, natuurmaand 22 juni Paal, havendag 23 juni Zierukzee, Patriciersdag 30 juni Brouwershaven, natuurmaand 13 juli Veere, Veere 700-jaar 19 juli Zierikzee, v.Loon-tocht 20juli Veere, v.Loon-hardzeildag 2-4 aug Antwerpen, mosseltocht 17 aug Yerseke, havendag 24 aug Zierikzee, havendag 7 sept Goes, varen gehandicapten het Bellamypark. Consent is een uitgave van de Stichting Behoud Hogaars postbus 480, 4380 AL Vtissingen Redactie: Jack Becht, Jan Hendriksen Hetfte Verkaart en Gerrit Zomer. Vormgeving en druk: Zoeteweij, Yerseke Foto vooromslag: Mosselhoogaars YE 36 ergens op de Oosterscheidr Illustraties: Han Reijnhout Fotobijschrift pagina 14 en 15: De haven van Vlissingen ca. 1915, tijdens laagwater. Rechts vooraan moeder van Lein de Nooyer in 1911 koopt van haar vader. Op deze Duidelijk is te zien dat de haven doorliep tot de huidige bioscoop

Consent | 1996 | | pagina 16