Evenementen in het komende seizoen 97-jarige klaar voor de volgende eeuw! 28 Hendrik Willem Van Loon Hardzeildagen Na de aanbrengtocht op 11 juli vanuit Zierikzee zal op zaterdag 12 juli I997 de, die van I928 meegeteld, vijfde Hendrik Willem Van Loon Hardzeildag worden gehouden. Een lustrumtocht dus. Daarom wordt achter de schermen koortsachtig gewerkt om deze tocht extra gedenkwaardig te maken. De eerste aanmeldingen lopen al spontaan binnen. De Stichting Behoud Hoogaars zal alle zeilen bij- en schepen inzetten. Wederom zal er gestreden worden om het zilveren model van de Jetty. De flessen jenever worden aangeboden door de firma Nolet en er wordt weer een pollepel ingezet als poedelprijs. U bent weer van harte welkom als deelnemer of als toeschouwer. De Mosseltocht naar Antwerpen Wat ooit begon als een clubje "bootjesvolk" dat op een Antwerps gazon Vlaams voorin een weilandje mosselen ging eten en daarvoor - hoe Hollands 11 - hun eigen mosselen meenam, is uitgegroeid tot een waar evenement. Hoe gewild een plaats op de deelnemerslijst is blijkt als heuse admiralen desnoods als bemanning - lees matroos - op een van de schepen pogen aan te monsteren I In Antwerpen is de rek er ook nog niet uitdit jaar dreigen zelfs Oostenrijkse watervliegtuigen en antieke automobielen ingezet te gaan worden. De tocht start op vrijdag ochtend 25 juli in Yerseke, de prijsuitreiking is gepland in de vroege zondagavond van 27 juli in de jachthaven van Wemeldinge. 29 Varen voor donateurs De Vaarcommissie Waar zijn de schepen? Colofon De Ye 36 is na een lange winter van hard werken weer te water. Het gebeurde op zaterdagmiddag 3 mei 1997, 48 uur voor het ter perse gaan van CONSENT. Ook de tewaterlating verliep gesmeerd dankzij de professionele organisatie. De harde werkers werden uitvoerig in het zonnetje gezet. De dames Henny Kloet en Ida Priester werden hoog geprezen voor hun geduld en hoog opgetild om de nieuwe vleugel en wortel op de mast te plaatsen. Uitvoerig verslag van de dag vindt u in de NIEUWSBRIEF van mei 1997. De YE 36 en de Geertrui op de Schelde voor Antwerpen gefotografeerd vanaf de Wet. De vloot aan de buitensteiger van Veere op de ochtend van de vierde Van Loon hardzeildag 1996 Een uniek moment tijdens de Van Loon hardzeildag 1996: De Jetty ligt voor op de Nieuwe Maan. Het duurde maar even! Eerst van Loon hardzieildag in 1928 Het was gezellig tijdens de mosseltocht Ook de donateurs worden dit jaar niet vergeten. Op de volgende data zal bij voldoende belangstelling worden gevaren op het Veerse Meer vanaf de buitensteiger bij de Kampveerse toren te Veere: 25 mei, 11-12 juni. Verder worden dit jaar de donateurs in de gelegenheid gesteld om mee te varen bij het halen of terugbrengen van de schepen, als wij een van de Zeeuwse maritieme evenementen bezoeken. Voor meer informatie kunt u bellen met het vaarcommisielid van de maand juni of juli. Bij een minimum-donatie van f.35,- per jaar ontvangt u gratis het blad CONSENT en de nieuwsbrieven. Uw donatie kunt u overmaken op giro 126979, t.n.v. Stichting Behoud Hoogaars in Vlissingen, o.v.v. donatie 1997. De vaarcommissie 1997: mei Hans Voskuil 0118-414896 juni Nico Boer 0118-465774 juli Hans Priester 0118-501967 aug Harm Boerma 0118-414370 sept Wim Baan 0118-462574 Nieuwe donateurs en sponsors kunnen met de leden van de vaarcommissie contact opnemen om afspraken te maken over een vaartocht. Ook over de mogelijkheden om een of meerdere hoogaarzen voor bedrijfs- aktiviteiten in te zetten, kunnen zij u informeren. 1 juni Vlissingen-Breskens, natuurmaand 7 juni Veere, particulier 8 juni Veere, natuurmaand 15 juni Saeftinghe, natuurmaand 15 juni Breskens, Slag bij Schooneveld. 21 juni Tholen, natuurmaand 28 juni Yerseke, natuurmaand 29 juni Neeltje Jans, natuurmaand 5-7 juli Oosterschelderace. 11-12 juli Van Loon hardzeildag. 25 juli Yerseke Mosseltocht 23 aug. Zierikzee, Havendag. Consent is een uitgave van de Stichting Behoud Hoogaars, postbus 480,4380 AL Vlissingen tel. 0118-410045 E-mail: www.deltab.ni/sbh Redactie: Jack Becht, Jan Hendriksen, Hettie Verkaart en Gerrit Zomer. Vormgeving en druk: Zoeteweij, Yerseke Illustraties: Han Reijnhout Foto:s: Familiearchief Verras, Nico Boer. Jan Spruit, Jan Hendriksen, Gerrit Zomer, Aiin Helmich, Bernard van Güs n~r no Henny Kloet en Ida Priester met vleugel en wortel Glimmend glanzend weer bijna in haar element Theo Kloet en Hans Priester heffen het glas op de goede afloop

Consent | 1997 | | pagina 16