Hardzeilen op de Schelde, een fotoimpressie 24 Gerrit Zomer Ook in de twintiger en dertiger jaren werden er op de Schelde al hardzeildagen gehouden. Zo werd door de Royal Yacht Club de Belgique jaarlijks tijdens de Week van Antwerpen de race Doel-Walsoorden georganiseerd. Uit 'Ons Element' hebben wij de volgende fotoimpressie voor u samengesteld. Hieruit blijkt dat in deze jaren, naast de vele boeiers (lemmeraken), ook de hoogaarzen geliefde schepen waren bij onze zuiderburen. Bekende hoogaarzen in die tijd waren de Zeilnr. naam bouwjaar eigenaar OA 1 Thistle III 1897 W. Murdoch OA 5 Caro 1930 I. van Opsomer OB 3 Jetty 1913 L. Huybrechts I'm Alone 1925 M. van Gysel (de huidige Windroos) Reiger 1927 H. van Kuyck, Colvert M.R. Spriet OB 6 Pol OC 4 Turc 1925 M. Crahay Dolfijn II 1929 R. Schönberg OC 8 Wilnellie J. Geens OC 3 Filalou Geweldig dat we nu, zeventig jaar later, nog steeds mogen genieten van de Jetty, de Windroos en de Turc. Overigens houden wij ons aanbevolen voor aanvulling van de ontbrekende gegevens. Bij de foto's hiernaast: - De Trekvogel loopt boven de zeilen van de, zwaar gereefde, Jetty. - De Holland dekt de Trekvogel af, terwijl de Thistle moet terugkeren wegens een te vroegtijdige start. Later gaat de Thistle toch als eerste over de finish. - Een spannend moment op de Schelde. Op de voorgrond zien we de Hengst Pax (OC 5), daarvoor de Holland. 20 september 1927: de Trekvogel (OA 8) loopt voor op de Thistle III (OA 1en de Holland (OA 19)

Consent | 1998 | | pagina 14