4 zeekaarten van het gebied opgehaald en alles goed bestudeerd en voorbereid. Het zeilen is een belevenis in deze dagen. Het is nog niet zo druk op het water en in Zeeland zijn de zeearmen nog open. Dat betekent op het tij varen. Aan de hand van de stroomrichting wordt bepaald welk stukje Zeeland zal worden verkend. Vanuit Zierikzee wordt er vaak richting Neeltje Jans gevaren. Daar kan het schip dan met het vallende water worden drooggezet. Het geeft een verzetje voor de kinderen en een goede gelegenheid voor een inspectie van het onderwaterschip. Daar waar nodig wordt dan het onder waterschip bijgewerkt, iets wat vandaag de dag niet meer denkbaar is gezien de vele schadelijke stoffen die dan in ons milieu terecht komen. 5 Slot Boskalis is sinds 13 december 1973 de eigenaar van deze markante hoogaars. In de loop der jaren is gebleken hoe hecht de relatie tussen deze baggeraar en dit schip is. Kosten noch moeite worden gespaard om dit varende monument te behouden. Bijgaande foto's geven u een aardige impressie van het wel en wee van de Geertrui en van de laatste grote restauratie bij v.d. Meulen in Sneek. Het is verheugend te constateren dat na de uitgebreide restauratie in de laatste twee winters, waarbij het schip volledig werd vernieuwd, de Geertrui weer aan een nieuw leven mag beginnen. Wij waar deren het zeer dat de Geertrui Zeeland weer als thuishaven heeft gekozen en regelmatig in de Zeeuwse delta onder zeil te zien is. Wij wensen Boskalis, de schipper en haar opvarenden nog vele jaren zeilple- zier. Schip in de spanten Restauratie kuip Geertrui met nieuwe aars in haar element

Consent | 1998 | | pagina 4