- -■ - "r I* •v 8 afgelopen jaren toe. Onderzoek en advies, publicaties als "Consent", lezingen en schoolprojecten dragen daar aan bij. De schepen zijn in de Zeeuwse havens tijdens maritieme evenementen regel matig te bezichtigen. Ook door de organisatie van evene menten als de 'van Loon Hardzeil- dagen' op het Veerse Meer en de 'Mosseltocht" naar Antwerpen nam de publieke belangstelling voor het werk van de SBH verder toe. Aan boord Eenmaal aan boord van zo'n oude dame valt de tijd stil. De sfeer van weleer wordt tastbaar. U waant zich met datzelfde schip in de tijd van visserman, toen hij nog afhankelijk was van de oerkrachten van de elementen. De zilte atmosfeer die vermengd wordt met de doordringende lucht van lijnolie en teer. Zeilend zwerven over de Oosterschelde en droogvallen op een plaat. Niemans- land. Voor velen een ultieme ervaring. Aan boord ontstaat saamhorigheid door met elkaar het schip op koers te houden. Een beproefd middel voor sponsors om hun medewerkers aan het eind van een zwerftocht als team van boord te laten gaan. Ook door overheden en bedrijven die de SBH ondersteunen worden de Hoog aarzen regelmatig gebruikt om zakelijke contacten te leggen of te onderhouden. 9 Vaak gebruikt de provincie Zeeland de schepen voor representatieve doeleinden. Ook onze donateurs zijn regelmatig op een van de schepen van hun Stichting te vinden. De middelen Het behoud van deze varende monu menten is kostbaar. Het onderhoud en de bemanning van de schepen gebeurt met ervaren vrijwillige medewerkers. Desondanks is het zonder fondsen onmogelijk om de schepen voor komende geslachten te bewaren. De Provincie Zeeland is vooralsnog de grootste sponsor. Daarnaast onder steunen verschillende gemeenten het werk van de Stichting en sponsoren meerdere bedrijven de SBH financieel of in natura. Zo ondersteunt Boskalis de uitgave van het blad CONSENT en werken wij samen met de inzet van onze schepen. Het donateursbestand groeit gestaag en draagt mede bij aan een gezonde finan ciële basis. Informatie Wanneer u meer wilt weten over het werk van onze Stichting, mee wilt varen, donateur wilt worden of ons werk als sponsor wilt ondersteunen, kunt u zich wenden tot: Stichting Behoud Hoogaars, Postbus 480,4380 AL Vlissingen Aquarel: De YE 36 tijdens de restaratie Gezelligheid aan boord van de YE 36 Aquarel: Hoogaars op de plaat Pentekening: In de kajuit

Consent | 1998 | | pagina 6