Jachtwerf Joh. van der Meulen Zn. verzefcerinaen .t 7 f Selfhelpweg 11-13 a/d Woudvaart, 8607 AB Sneek Telefoon (0515)413078 Telefax (0515)421684 Internet: www.johvdmeulen.nl 6 honderd kilo garnalen nodig. En dan ging je weer naar zee want zij waren de baas." Hij dichtte dan: en de mannen met de mooie knopen die kwamen de garnalen kopen ik zou ze met die notedoppen de Noordzee op willen schoppen Hoe Blaas over de Visserijcentrale dacht, was ook duidelijk; en tot overmaat van ramp zitten we in't garnalenconcentratie- kamp De commiezen die de belasting moesten innen, werkten dikwijls met zoge naamde schatters die dan aangaven hoeveel een visser gevangen had. Dat leidde tot willekeur. Blaas: "Mijn vader kon lezen noch schrijven, dus die moest dan iets tekenen dat hij niet kon lezen." Over die commiezen dicht Blaas; er was weer zo'n Haagse klant die sprak, met de "bewijzen" in zijn hand; Zeg vriend wat ga je nu beginnen die garnalen die zal ik wel innen en over de armoe; we aten brood met brood ertussen gelijk de meeuwen en de mussen De vissers van toen die nog leven, hebben meestal geen heimwee naar die tijd. Maar gelukkig willen ze er wel over praten. "'t Gaat niet om mij" zegt Blaas aan het eind van de middag "maar 't is goed dat je weet hoe het was." Liggers... Zwaard... Giek... Potdeksel... zijn scheepstermen. Eigen risico... Premie... Polisvoorwaarden... zijn verzekeringstermen. Die termen kennen wij. Goed verzekeren kunnen wij. Zodat u met een Knik In De Schoot goed verzekerd kunt varen. 5 verzekeringen 3 hypotheken 3 financieringen O pensioenen Informatie: (©(0118)562235 V-* V» assurantiekantoor Zeeland Scheldestraat 59 - 4382 LX Vlissingen Beginjaren '70 in Arnemuiden, Tuindorp. V.l.n.r.: zoon Kees Faasse. Lieven, Blaas, Klaas en Kees Marijs en zijn klein- De ARM 14 van Kees Marijs wordt de haven binnengeroeid, Vlissingen, 1911. Let op de witte bal in de tophoek. Dit teken werd tot in de oorlog van 14 gevoerd om aan te geven dat het schip verzekerd was. CONSENT NR. 18, VOORJAAR 2002 CONSENT NR. 18, VOORJAAR 2002

Consent | 2002 | | pagina 5