Vanuit het bestuur Van de redactie Wim van den Berge foto voorblad, pagina 2, 4, 8-9, 11, 13, 14, 15, 16 Gaston Timmerman foto pagina 6, 7, 12. Redactie foto pagina 5, 6, 10 Inhoud Redactie adres: Vanuit het bestuur vanuit de redactie blz. 3 Stichting Behoud Hoogaars Dank aan Jan blz. 4 Zuidwal 63 Zonnige bruiloft blz. 5 4341 CH Arnemuiden Donateurs vaardagen blz. 5 info@hoogaars.nl De schepen weer in de vaart blz. 6 Drie bijzondere scheepjes blz. 10-11 Redactie: De SteekhengstBoreas" blz. 12-13 Wim van den Berge Kort nieuws blz. 14 Rian Coumou, Aleid Rosink, Informatie Stichting Behoud Hoogaars blz. 15 Tieneke Appelo, Alexandra Kok, Evenementen kalender blz. 16 Caroline Taal Colofon De Nieuwsbrief is een publicatie van de Stichting Behoud Hoogaars en wordt toegestuurd aan alle donateurs en relaties. Bijdragen van: Drukker: Zoeteweij, Yerseke Verzending: Weerwerk, Middelburg Wisseling van de wacht Na twee bestuurstermijnen als voorzitter van de SBH heb ik besloten, volgens onze stichtingsstatuten, te stoppen als SBH voorzitter. Ik geef het stokje over aan Jan Scherpenhuijsen. Dat zal tijdens de Van Loon Hardzeildag ge beuren. Jan is reeds lang betrokken bij de SBH als schipper en trainingschipper en draait al mee in het bestuur als bestuurs lid Werkgroep Varen. Jan's taak wordt overgenomen door Sjaak Oosterling die onze nieuwe bestuurslid Werkgroep varen wordt. Het bestuur heeft mij gevraagd om de evenementenpost te bemannen, dat doe ik graag. Deze nieuwsbrief geeft u uitgebreide informatie over het onderhoud van de schepen van de SBH, het is een zeer gedetailleerd verslag en geeft een goed beeld hoe onze medewerkers zich inzetten om het Zeeuws maritiem erfgoed te behouden, een hoofdtaak van de SBH. Naast de onderhoudsploeg wordt er uiteraard ook vol gewerkt aan andere taken van de SBH zoals de verzorging van de kantine, de documentatieafdeling, het bemannen van de schepen, de verkoopstand met diverse SBH artikelen en de administratie. Het team Van de Loon Hardzeildag werkt aan de organisatie van het komende evenement op 17-19 juli, Namens bestuur en medewerkers nodig ik U allen uit deze dag met ons van de SBH te komen vieren in Veere, waar we weer vele platbodems kunnen zien strijden om de eer en roem Ook hierbij de uitnodiging om het Boreas project (zie artikel elders in deze nieuwsbrief) te komen bekijken in de grote loods van de Historische Scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden. Een waar genot om te ervaren hoe dit scheepje traditioneel opgebouwd wordt en weer in de vaart gebracht gaat worden. Veel lees plezier en tot ziens op of bij het water, Tom Ekering, voorzitter SBH. Voor de redactie was het afgelopen halfjaar een tijd van afscheid nemen en welkom heten. Willem Dekker heeft zijn werkzaamheden voor de samenstelling en eindredactie moeten neerleggen wegens tijds gebrek. Jan Hendriksen vond na bijna 20 jaar redactiewerk het tijd om plaats te maken voor anderen. Jan en Willem bedankt voor jullie inzet voor de Nieuwsbrief. Welkom voor Tineke Appelo en Caroline Taal. Tineke schrijft al stukjes voor de Klapmuts (nieuws voor de vrij willigers/medewerkers van de Stichting Behoud Hoogaars) en de website. Caroline vaart regelmatig mee met de tochten van de SBH schepen en wil graag haar beleving met u delen. In dit voorjaarsnummer vindt u verder nieuws over de schepen, het onderhoud dat in de winter wordt gedaan en over de bouw van de Boreas. Verder wordt een terugblik gegeven op de andere activiteiten van de SBH, o.a. deelname aan de Hiswa. Kijkt u ook eens op de website www.hoogaars.nl en Facebook Stichting Behoud Hoogaars voor de laatste nieuwtjes. U weet toch dat u als donateur op de donateursvaardagen kan meevaren op een van de schepen? Met mooi weer is het een heerlijke tocht op het Veerse Meer. U kan dan ervaren hoe het is met deze mooie oude schepen te zeilen, de zwaarden te bedienen en aan het roer te staan. Dit laatste natuurlijk enkel onder het wakend oog van de schipper! U treft ook weer een overzicht aan van Maritieme evenementen in 2014. De foto's in dit nummer zijn weer van Wim van den Berge, aangevuld met foto's van Caroline Taal. Wij wensen u veel kijk- en leesplezier De redactie 3 Stichting Behoud Hoogaars Nieuwsbrief Stichting Behoud Hoogaars Nieuwsbrief

Consent | 2014 | | pagina 2