Afscheid van een bevlogen redacteur! interview met Jan Hendriksen Zonnige bruiloft Donateursvaardagen door Rian Coumou door Caroline Taal Na een kleine 20 jaar schrijven voor de SBH, neemt Jan Hendriksen afscheid als redacteur van de Nieuwsbrief. Tijd voor een interview! Hoe is het bij jou begonnen: je passie voor zeilen? Ik was elf jaar, ik fietste met een oudere broer 25 kilometer van de Bilt naar Loosdrecht. We huurden een kleine BM voor zeven gulden vijftig. De eerste keer vond ik het doodeng dat scheef gaan, maar al snel vond ik het prachtig. Toen ik student was, werd ik schipper in zeilkampen in Friesland. En daar ontmoette ik Joke. "Onze koersen kruisten daar elkaar, en sinds die tijd varen we dezelfde koers." Hoe is de liefde voor Hoogaarzen ontstaan? In 1968, tijdens mijn militaire diensttijd, vroeg een vriend mij om met Hemelvaart te gaan zeilen op een botter op het IJsselmeer,en tja, zo is de liefde voor platbodems ontstaan. Veertien dagen het Wad op enzo. Toen we in 1982 in Zeeland kwamen wonen, had ik nog nooit van een hoogaars gehoord. In 1993 signeerde Jules van Beijlen op het ramschip, dat een paar jaar in Middelburg lag, zijn boek 'De hoogaars en de visserij van Arnemuiden'. Joke en ik kochten een exemplaar, dat door Jules gesigneerd werd, en sinds die tijd zijn wij ook bij de SBH betrokken. CONSENT, en later voor de Nieuwsbrief Ja, in 1995 stonden mijn eerste foto's in CONSENT en in 1996 schreef ik mijn eerste verhaal over Lein de Nooijer, die als klein jochie met zijn vader aan boord die beruchte zomerstorm van 1924 voor Westkappel meemaakte. Vijf hoogaarzen vergingen en vijftien Erremujenaers ver dronken. Op die ramp is het lied 'De klok van Arnemuiden' gebaseerd. Han Reyn- hout maakte prachtige tekeningen bij dat stuk. Lein las het en was getroffen! Ik zat lang met Gerrit Zomer en Bonnie Joosse in de redactie, in 2001 kwam Peter Hamer daarbij. We vormden een sterk team. In 2008 stapte ik over naar de Nieuwsbrief, die werd getrokken door Hannie Stok. Vorig jaar heb je met Tineke Appelo nog een prachtig jubileumboek "20 jaar Van Loon Hardzeildagen" gemaakt. Ja, dat zie ik als een mooie afronding van een kleine 20 jaar schrijven voor de SBH. Maar als maat blijf ik zeilen op de schepen, hoor. Die houten schepen laten mij nooit meer los. Je hebt jarenlang geschreven en gefotografeerd bij de SBH, eerst voor Dank je wel, Jan, voor je inzet, je verhalen, je foto's, je vriendschap, en soms je eigen-wijsheid! De Stichting Behoud Hoogaars mag vaak bij mooie evenementen zijn: familiefeesten, bedrijfsuitjes, verjaardagen, noem het maar op. De meest bijzondere hiervan zijn wel de bruiloften. Nu willen veel bruidsparen behalve een hoogaars, ook mooi weer bestellen. Helaas, dat gaat niet in ons koude kikkerlandje. Al moet gezegd worden dat Hans Kole ver gaat in het bege leiden van bruiden in spé, die daags voor de bruiloft ieder uur nerveus bellen of er misschien, juist tijdens hun vaartocht toch wat zon kan zijn???? Op een regenachtige vrijdag in augustus 2013 overtuigt hij een bruid dat het de volgende dag, juist als zij met haar bruidegom en al haar gasten zal gaan zeilen, droog zal zijn. De hele week heeft er een harde wind gestaan, met best veel regen. De bruid belt op die vrijdag ieder uur om nog maar eens te horen of het echt wel zo is, dat er geen regen gaat vallen? Maar Hans krijgt gelijk! Op het moment dat het hele gezelschap, compleet met een bruid met paraplu en regenlaarzen, de champagneglazen heffen op een zonnige toekomst voor het bruidspaar vallen er nog een paar regendruppels in de champagne. Maar al snel wordt de wens bewaarheid. Het wordt zonnig, al blijft het fris. Het Veerse meer ligt voor hen. Zij gaan een duel aan met twee andere historische jachten, een duel dat zij na enkele schijnoverwinningen uiteindelijk verliezen. Inmiddels vergt de navigatie aandacht, worden er mooie foto's gemaakt en proost het bruidspaar op hun prachtige dag. Blij dat de weergoden hun dag uiteindelijk zo onvergetelijk maken/Zodra zij achter de Haringvreter varen, wanen zij zich in het paradijs. De wind is weg, het is warm, vogels fluiten. De paraplu's worden ingeklapt, de truien kunnen uit en de bruid trekt haar pumps weer aan. Zij gaan nog niet naar huisBij Veere maken zij nog een korte slag en meren even later af aan de buitenstijger waar inmiddels ook de zon schijnt. Op naar de Campveerse toren voor het diner en feest. We waarderen al onze donateurs; met hun financiële bijdrage en voor hun inzet in onze stichting. We nodigen u dan ook van harte uit om met ons mee te varen. We organiseren daarvoor donateursvaardagen op de volgende data: Woensdag 04-06-2014 YE 36 Zondag 29-06-2014 Alcyon Zaterdag 28-06-2014 TH 49 Woensdag 09-07-2014 YE 36 Zaterdag 26-07-2014 Alcyon Zondag 13-07-2014 TH 49 Woensdag 13-08-2014 YE 36 Woensdag 17-09-2014 Alcyon Zaterdag 23-08-2014 TH 49 Per donateur mag er maximaal 1 introducé mee. Introducé betaalt 10,00 Graag ontvangen wij uw aanmelding vooraf. U kunt zich aanmelden per e-mail bij Kees Sanderse. Email: keessanderse@planet.nl ofbel 0118.625495 Stichting Behoud Hoogaars Nieuwsbrief Stichting Behoud Hoogaars Nieuwsbrief

Consent | 2014 | | pagina 3