10 CONSENT I NR. 36 VOORJAAR 2020 De alom bewonderde roef met de glaspaneeldeuren. En dan te water. Met deze foto wordt pas echt duidelijk op welke schaalgrootte je moet denken. Medio 1957 gaat het schip te water. De echtgenote van de eigenaar, de heer C. Kornet uit Werkendam, doopt het schip Deo Juvante. Betrokkenen, maar ook de andere gasten zijn vol bewondering over de lijnen, maar zeker ook over de fraaie afwerking van de roef en de verdere verblijven, zoals een salon met zitbank en fauteuils, velours gordijnen en prachtige glaspaneeldeuren! Helaas zal dit succes zich niet voortzetten. Het blijkt niet alles goud wat er blinkt. Chris Visser beaamt het zelf: "Dit schip was eigenlijk te groot voor de werf, hier was geen winst meer te behalen". De compagnons hebben zich vertild. De opheffing van de inmiddels door de Gemeente verkochte werf volgt dan op 16 maart 1959. Gaan de broers bij de pakken neerzitten? Natuurlijk niet, Chris wordt voorman bij Scheepsloopbedrijf Simons in de Binnen haven. Zijn nieuwe kantoor is een treinstel. Nol wordt bootsman bij de Vereniging voor Watertoerisme "Schelde". De Vereniging heeft in 1957 net een nieuwe jacht haven. Bij de haven wordt een heus clubgebouw gebouwd, genaamd De Klip. De erwtensoep, die Nol's vrouw Dina daar serveert op zondagmiddag, zal wereldberoemd worden. CONSENT NR. 36 VOORJAAR 2020 11 Eindelijk hebben de hoofdpersonen uit dit verhaal nu ook vrije tijd: links Chris en rechts Nol, beiden zoals steeds, met een kalotje op het hoofd. Met dank aan Fam. Dingemanse-Visser Fam. Bakker-Visser Fam. Platteeuw-Visser Belangrijkste bronnen De Staat koopt Kunst- De geschiedenis van de collectie 20st6-eeuwse kunst van het ministerie van OCW1932-1992. Fransje Kuyvenhoven, Instituut collectie Nederland Breekbare helden, het verzet in Zeeland 1940-1945 Carla Rus, Goes 2019 Zeehondenwerf, Vissershaven of Parkeerplaats Aafke Verdonk-Rodenhuis, Den Spiegel, januari 2004 De Visserij van Arnemuiden C.L. van Dijke, 2012 p. 331 Prov. Zeeuwse Courant28 december 1991, Levend Verleden Claudia Sondervan Scheepswerven in Zeeland Toon Franken, Goes 1996, p. 75 Zeehondenwerf, definitiefin verval? Stefan Pietersen m.m.v. Ellen Oomens en Gerrit Zomer, Consent 1993 Vereniging voor Watertoerisme Schelde75 jaar Jubileum boek, p. 49 Foto ve ra n t woo rd i n g Alle foto's met uitzondering van die twee waarbij het anders benoemd staat, zijn afkomstig uit de collectie Dingemanse -Visser, bezit Historische Scheepswerf Arnemuiden, dan wel uit de collectie Platteeuw-Visser, bezit fam. Platteeuw. Bewerking foto's Wim van den Berge.

Consent | 2020 | | pagina 6