arsr Waarheen nu? De wind drijft de wolken vooruit de tijd verstrijkt met een ijzig geluid een mist trekt over het laagland met sloten je kijkt toe met je ogen gesloten Wat waait daar door de bomen mn kind het is de zwarte ruiter die huilt in de wind zijn tranen striemen in je gezicht je ogen wijd open nu, je hersens gedicht De ruiter zwalkt rond als een dolende ridder zo dwalen gedachten en klinkt het gesidder een slang die zich kronkelt in allerlei bochten tovert in het duister een vloot van gedrochten Waarheen nu, is er een weg nog naar buiten? valt er te ontkomen aan kwade schavuiten? Het koude zweet, je blik is oneindig zo eindigt jouw leven voortijdig. Somber Het leven is somber, de kleuren zijn omber het is het seizoen van bladeren die vallen Het leven is zuchten, in loodgrijze luchten met loeiende koeien gestapeld in stallen De neerslag geselt de bladeren en jaagt ze in t rond todat ze massaal versterven op de grond Een dans makaber van vreemdsoortige vormen dwarrelen, scharrelen geen waarden geen normen Madonna - XVII [voor in de rechtbank] De dwaze moeder van Golgotha heeft nog jarenlang gedemonstreerd tegen het onrecht haar zoon aangedaan. Ze ging er voor op reis, maar de rechter sprak streng en voornaam, dat, gelet op termijn en bewijs - en na te zijn gecontroleerd - na tweeduizend jaar de zaak zou worden geseponeerd. Tot humus, een laag van bitter en bruin gestorven waaronder micellium met boleten naar boven hapt Zo bruin het leven waar rotting zijn rechten gapt wat eens zo heel mooi was, is nu zwaar bedorven Maar daar in die zompige aardteringzooi maakt een klein knopje het leven weer mooi P. Ramon de Nennie [uit MAM, 14 zangen bij een overlijden] Robbert Jan Swiers, beeld Ramon de Nennie [uit: catalogus I 1 zomerateiier 2006, ontbrekend beeld onlangs gefotografeerd]

Decreet | 2009 | | pagina 25