Credits Noten Stil SUBJECTS [9.48] Edouard van de Velde - soundscape Annabel Garriga - beeld Some call it magic I Swiers De Nennie [3:19] Robbert Jan Swiers - muziek Ramon de Nennie - beeld Featuring Aagje Feldbrugge Robbert Jan Swiers Lost in riddles I Swiers De Nennie [2:56] Robbert Jan Swiers - muziek Ramon de Nennie - beeld Featuring Sam Berhitu Machteld Ducrot Robbert Jan Swiers Tower Of Babyion I Swiers De Nennie [4:23] Robbert Jan Swiers - muziek Ramon de Nennie - beeld Featuring Sam Berhitu Henk van Boeijen Machteld Ducrot Jan Engelvaart Bert Hoogerheijde Robbert Jan Swiers Waar de neurozen woek'ren [3:50] Rob Meijer - muziek, beeld, zang gitaar Ramon de Nennie - montage Danse macabre in Kapel Hoogelande [7:50] Lucy de Graaf - beelden Robbert Jan Swiers - muziek Ramon de Nennie - camera montage Bonus tracks Hans Bommeljé - beelden Oplage: 1.000 CAESUUR omslag schutbladen decreet p3. drang Ramon de Nennie [uit: by komnJtltfJt decreet, eigen uitgave. Middelburg 1956, gebonden, oplage 25J P4- ATFAM 1All The Food around Me. More than one billion people are undernourished worldwide (FAO) j Hein Verwer p5- ON I Ram-on de Nennie pb/7. ON I llse van der Klooster. Hans Bommel jé p8. ON I Robbert Jan Swiers pp. Anonymus pio/11. De presentatieruimte urm Natuurlijk heeft Wim, commercieel als altijd, de afgebeelde miniaturen voor een mooi bedrag weten te slijten aan een buitenlands zakenman, als de laatste nog overgebleven sublieme werken van jannes Vermeer, pL2. De Stichting tot Instandhouding en Verspreiding van Onterecht in Onbruik Geraakte Woorden (OOG) Jan j.B. Kuipers en Robbert Jan Swiers OOG is opgericht vanuit de sterke drang om onterecht in onbruik geraakte woorden terug te brengen in het levend taalgebruik. Het is zeker niet de bedoeling ora hiermee een tegen wicht te geven aan de ongebreidelde groei van nieuwe woorden, al dan niet ontleend aan het Engels of een combinatie van straattaal die is samengesteld uit de talen van de sedert een jaar of veertig in Nederland woonachtige anderstaligen. Ook in de straattaal zitten pareltjes van taalvondsten en taal moet vooral levend blijven en zich ontwikkelen; overigens valt dat sowieso niet tegen te houden, leert de geschiedenis ons, Nee, het gaat deze stichting enkel en alleen om bet bewaren en uitdragen van steeds minder in het taal gebruik voorkomende woorden, die toch een eigen kracht en dynamiek hebben (gehad), die ook in ons hedendaags taalgebruik nog een rol kunnen spelen. Woorden die in proz.i. poëzie en fictie nog steeds tot de verbeelding kunnen spreken en sferen oproepen die met de steeds kleiner wordende taalschat - de woordenkennis van Nederlanders neemt in rap tempo af - moeilijk zijn te vangen of beschrijven. Welnu, hoe brengt onze stichting de woorden in kaart? Wij luisteren naar wat om ons heen wordt gezegd, wij lezen boeken uit vervlogen tijden en herinneren ons woorden uit onze jeugd en die van onze ouders en die schrijven wij op. Daarnaast geven wij een uitleg met etymologie en een korte sfeerimpressie om het woord zijn plaats te geven in een context. Vervolgens is een tekst opgenomen waarin tien woorden (het aantal per artikel) wordt gebruikt op een, naar ons inziens, aansprekende manier. Overigens staan alle door ons gebruikte woorden nog steeds in het Van Dale Groot woordenboek der Nederlandse taal. pi3. Marieke Mol P14-17. Robben Ratnon de Nennie pi.8/19. De showroom Hans Bommeljé [september oktober 2009 in presentatie ruimte CAESUUR] p2o/2t. zie aldaar P22-27. Machteld van der Wijst p28/2g. Sturm St Drang, beeld Ramon de Nennie P30/31. zie aldaar P32/33. Mark van der Graaff P34/35. Lucy de Graaf, schilderingen in Kapel Hoogelande, zie ook de dvd P36. Ko de Jonge P37. Giel P38/39. Annabel Garriga, Edouard van de Velde [in presentatie ruimte CAESUUR, april juni 2009] P40/41. Aagje Feldbrugge P42. BenVranken P43. boven Wouter Swiersonder Daan de Nooijer P44- Gio van der Wijst, 'Giovanni's gedachten', Middelburg 2008 p4Ê. zie aldaar j decreet keerzijde Henk van Boeijen Soms kijk ik diep in je ogen en zie ik een zee van verdriet over het leven en hoe alles uiteindelijk zo treurig verloopt. En dan zou ik willen zeggen dat er ook hoop is, maar die is er niet. Dus zwijg ik maar en raak je heel stil ergens aan. 44 DVD 'decreet, gewoon een tijdschrift' is een uitgave varr decreet, ISSN 1878-982X Middelburg, september 2009 Redactie en vormgeving: Machteld van der Wijst, Hans Bommeljé, Ramon de Nennie, Robbert Jan Swiers. Druk: drukkerij Verhage Zn., Middelburg Niets uit dit tijdschrift mag zomaar worden overgenomen, in welke vorm dan ook zonder de nadrukkelijke toestemming van de uitgever of rechthebbende, behalve wanneer u daar in het tijdschrift nadrukkelijk voor wordt uitgenodigd. Het bestellen van nummers kunt u proberen via info@decreet.nl. Abonnementen zijn niet mogelijk; u dient zelf het verschijnen van een volgend nummer in de gaten te houden via aankondigingen of door regelmatig op de website te kijken. 'decreet, gewoon een tijdschrift' verschijnt in januari 2010. De redactie acht zich nergens aansprakelijk voor; zie ook de bijsluiter aangaande het leven op aarde p resentatieruim te Bentall_Bommelje

Decreet | 2009 | | pagina 36