'Fragmenten uit eene wonderbaarlijke reisch' «Ene zoektocht naar de Beweegredenen der Organische Phantasie» Bloed zweet en tranen, voor, - na en overspel en kosten noch moeite werden door generaties Houtma gespaard om achter de toedracht te komen van het ware verhaal achter de zoektocht naar de oorsprong van onze fantasie. Hier een aantal fragment en uit het reisjournaal van Jonathan Houtma (1620 -1644) De Aanmonstering 'Juni 16437- op de rede van Veere scheept J onatmruHoutma zich in voor de Reis der Reizen, niet vermoedend dat deze tocht wel eens het begin zou kunnen worden van een groot avontuur!' De tocht over de Pas van Kamperland I 'En terwijl de Wielen voor zich spraken deelde Jonathan zijn zorgen V met Serveas; die als gewenst vreemdeling daarna nooit meer over het voorval spralc.' (Let ook op het gewaagde handtasje links over de rechterschouder van Willibrord.) De Steppe 'Alsof Jonathan's bede wordt verhoord passeert plotseling een koerier met een dun, roze rood gekleurd vaandel die hem op gepaste wijze doet vaart verminderen.' De Ballonvaart 'Nochtans nopen de golven Jonathan tot een kloek besluit: hij stond voor een alles beslissende keuze: Of de dezen, of de genen! En hij koos voor het laatste.' ■De Deegen Springer Ij-Zelfs een aromatherapie van Edwina brengt Jonathan niet op Emdere gedachten en koelbloedig brengt hij de degens daar 'waar zij horen te zijn: op de juiste plaats!' """""i De Kijkkast 'Groote bewondering wekten ook de'lcijkkasten waarin Jonathan trachtte het nut van het algemeen en dat van hemzelf in het bijzonder uit te beelden.' De Magie 'Nooit eerder was er zo'n tumult ontstaan als na het ultieme moment dat de bloedhete wijn terugvloeide in de bokaal die Jonathan zo liefhad.' [doorkijkgravures van Jonathan Houtma]

Decreet | 2010 | | pagina 19