—mm Al sinds mensenheugenis is de homo sapiens op zoek naar de bron van alle leven: de bron van ons aller fantasie. Pioniers in deze zoektocht waren een aantal opeenvolgende generaties van de Fam. Houtma, een ietwat zonderlinge tak uit de gerespecteerde Houtman familie, die zich tussen 1542- en 192.3 bezighield met de herleiding en reconstructie van de oorsprong van onze fantasie. Op deze pagina's maken we niet alleen kennis met deze bijzondere familie maar ook met één van de onbekendste en uniekste collecties die op het gebied van de verbeelding is samengebracht. Een collectie die werd samengesteld uit de nalatenschap van de Fam.-Houtma. Zij deed dit door onderzoek, proefnemingen en verkenning. Zowel achter de microscoop als middels jarenlange ontdekkingstochten door nooit eerder verkende delen van deze bijzondere wereld. En dit alles met slechts één doel voor ogen: 'Het herleiden en doorgronden van de mogelijke en onmogelijke beweegredenen der Organische Phantasie VEen opvallend fenomeen van de Fam. Houtma was het feit dat zij zich vaak gemaskerd presenteerden en dit zelfs als hun handelsmerk naar buiten brachten. Waren zij bang om bespot en beschimpt te worden door jaloerse wetenschappers en anders denkenden? Waren zij bang verantwoordelijk gesteld te worden voor alles wat zij opriepen? Niemand zal het ooit te weten komen, omdat zij hun geheim nooit hebben prijs gegeven Wel wordt aangenomen dat de naam Houtma is afgeleid van het feit dat de maskers die ze droegen waren samengesteld uit minuscule reepjes uit de zogenaamde Wandaja boom. Een houtsoort waarvan inmiddels bekend is dat zij een stof afscheid die kan leiden tot: 'hallucinerende doch noghtans verhelderende gedachten'. Aanschouw de nalatenschap van de Fam. Houtma en verwonder u over hun denkbeelden, ideeën en fantasieën. N.B. De samenstellers dezes nemen geen enkele verantwoording voor eventuele overeenkomsten met de werkelijkheid en de mogelijke twijfel die dit zou kunnen zaaien. Jonathan Houtma, hier geportretteerd vlak voor zijn breuk met Nathalie, maar vlak na zijn onverwachte escapade met Irene. Eberhard en Antoinette Houtma (1843/1844 -1890/1891) Deelden lief en leed in gemeenschap van goederen. Fragment uit de contabulatie van Heinrich Houtma 18-?-18-? 1891 - 1991) Fanatiek bestrijder van de afkoeling van de aarde Ondergewaardeerd fotootje uit de collectie 'Houtma Vliegt' O Dwight Houtma (1934 -1954) na de opwaardering van zijn syncopese in 1954 Kertolt Houtma, vlak na de operatie aan zijn spilbeen. Ere bokaal gewonnen door Rector Houtma 1111813 op de nieuwjaarsreceptie van de 'Stichting Tot Reductie Enkelvoudige Seperatieve Spanningen' voor zijn haan brekende onderzoek naar stress bij ongewild leedpotigen

Decreet | 2010 | | pagina 20