P Inhoud met Credits Noten Beeld voorzijde keerzijde, Kees de Valk, Detail van een Work in progress op de muur in kunstenaarsinitiatief [old skool] Mon Capitaine aan de Kinderdijk 56 te Middelburg, iedere zondag geopend van 131100- 17U00I tekst Machteld van der Wijst 2010 Schutbladen - Machteld van der Wijst P3 Beeld Ramon de Nennie Tekst Een van de bekendste fabels van Jean de la Fontaine, (8 juli 1621 -13 april 1695) "La cigale et la fourmi" (De krekel en de mier) waarin een kunstzinnige krekel de hele zomer een werkende mier vermaakt met zijn gezang, waarna de mier te beroerd is om de zanger hiervoor te belonen. Hoewel La Fontaine met dit verhaal op een ironische manier de geringe waardering voor kunstenaars wilde aanklagen, werd het verhaal in later tijden meestal gebruikt als illustratie van het idee 'wie niet werkt, zal ook niet eten'. Aangevuld door ..NN.. p4 Hein Verwer - ATAAM (All The Air Around Me) p5 ThemaWee - Ramon de Nennie P6 WEE planets. Gespot op het internet - door Hans Bommeljé - http://www.flickr.com/photos/gadl http://www.flickr.com/photos/gadl/sets/72157594279945875/ P8 De wereld van Wee Tekst Robbert Jan Swiers - Beeld Hans Bommeljé. P9 De Stichting tot Instandhouding en Verspreiding van Onterecht in Onbruik Geraakte Woorden (OOG) °3 door J.J.B. Kuipers 1] Vooral op een zekere Hogere Burger School in Middelburg, maar dat vertel ik u nog wel eens. 2] Over (on)bruik en etymologie van 'oer' wellicht een volgende keer. P10 Huisje van NIKS - Karen Nije en Don Monfils (WTS architecten) Dieuwke Parlevliet (Zeeuws Blauw) - Jeroen van 't Leven (Life Design) P12 Tekst Anneke van Waarden-Koets Fotografie Ramon de Nennie P14 Yvette Lardinois, i960, Brabant. Over haar werk [exerpt]: Stille tranen "Sinds 2003 woont en werkt Yvette Lardinois in Zeeland. De dialoog tussen herinnering en nu komt tot uiting in gedecoreerde tranen die zowel te vinden zijn op haar tekeningen, collages, wandobjecten als schalen. Het ligt voor de hand deze associatie te maken met het plotseling overlijden van haar levensgezel, Jan Goossen, in 2005. Als toeschouwer zoek je telkens opnieuw naar nieuwe ijkpunten, haar werk heeft een onmiskenbare geestelijke dimensie. Het dwingt bijna tot bespiegeling en het biedt troost". Nicolle Poort Pi6 Lidewij Corstiaans [http://lidewijcorstiaans.blogspot.com] woont en werkt in Den Haag, waar zij in 2008 afstudeerde aan de KABK, richting mode. De eindexamencollectie 'Bescheiden Parade' is gebaseerd op de Ritthemse fanfare Oefening Na Den Arbeid, die haar overgrootvader in 1905 heeft opgericht. Werk van haar is tot en met 27 juni te zien bij de tentoonstelling Lievelingen in Het Zeeuws Museum, Abdij (plein) Middelburg. pi8 Marly Huibregtse [info@marlymade.nl] 'The wind on my face will dry my tears'. Personal collection about choices, love, chaos, order, perfection, rules, questions and doubts. No answers, the process of progress. Lyrics inspired by: Muse - Woody St Paul - Anouk - Kate Nash - White Lies - Reverand and The Makers - David Gray - Mumford Sons - Fresh Prince of Bel Air - Eric Hogervorst - Teddy Scholten p20 I Theater aangaande het leven op aarde, een initiatief van en in presentatieruimte Caesuur i.s.m. het Museum voor actuele kunst aangaande het leven op aarde en decreet. Fotografie Hans Overvliet. Het gehele verslag van dit project in pdf-vorm is op te vragen via caesuur@zeelandnet.nl. p22 Femke Gerestein - beelden uit het (nog) ongepubliceerde prenten boek "De gierzwaluw en de pissebed" (www.femkegerestein.nl) p28 Sturm Drang - Beeld Ramon de Nennie P30 Nanda Runge [www.nandarunge.nl] foto 'kantoor'- gouache op papier 'zonder stickers' - gouache op linnen foto, 'dagje uit' - acryl op linnen 'kantoor'- gouache op papier 'Berlijn' - inkt op papier "villa' - gouache op papier. P32 Mark van der Graaff, 'de plooien'. P34 Mischa de Muynck - Fotograaf [www.magnek.nl] 'vis op vrijdag' leeg, rode poon, tarbot, fint, kabeljauw, steenwijting, bot, leng, zeeduivel, koolvis, lipvis, noordzeekrab, paling, schar, rog, zonnevis, wulk, tong. P36 Linda's choice: Jonathan Gaarthuis - 'stof' Annick Gaarthuis - 'face' 'mannaz' Linda van Zweden - 'de gelaarsde kat' Maurizio Bullhorst - 'kermitfaker' 'Misdirection' P38 |Ramon de Nennie/ De Hanzen P40 Aagje Feldbrugge, zie ook DVD, pag. 49 P42 Machteld van der Wijst P43 |BenVranken P44 Inhoud met credits 8t noten Gio van der Wijst, 'Giovanni's gedachten', Middelburg 2008 P45 Colofon P46 Verantwoording, zie aldaar P48 Keerzijde - zie voorzijde Bijsluiter Tekst Robbert Jan Swiers - Beeld Linda van Zweden stu dent Grafisch Lyceum Rotterdam Tekstkatern, zie aldaar Jezelf ledereen die goede raad vraagt wil ik zeggen: wie ben ik dat ik jou kan raden? Zoek het zelf uit. Waarom vraag je mij wat jezelf zou moeten vragen? 44 'decreet, 03 is een uitgave van decreet ISSN I878-982X Middelburg, juni 2010 GOIDIVA [daantjes] decreet [06.57] Avis [06:01] muziek - GOIDIVA [Danielle Laman] beeld - Tiffany Voeten montage - decreet theater aangaande het leven op aarde [06:00] film/montage - Ramon de Nennie zie ook pag. 20-21 Zeeuws Museum - Lievelingen [06:25] [Lidewij Corstiaans-mode] film/montage - Ramon de Nennie muziek - Robbert Jan Swiers zie ook pag. 16-17 Redactie en vormgeving: Machteld van der Wijst, Hans Bommeljé, Ramon de Nennie, Robbert Jan Swiers Druk drukkerij Verhage Zn., Middelburg Oplage: 1.000 Niets uit dit tijdschrift mag zomaar worden overgenomen, in welke vorm dan ook zonder de nadrukkelijke toestemming van de uitgever of rechthebbende, behalve wanneer u daar in het tijdschrift nadrukkelijk voor wordt uitgenodigd. Verschenen nummers kunt u bestellen via info@decreet.nl. Abonnementen zijn niet mogelijk; u dient zelf het verschijnen van een volgend nummer in de gaten te houden via aankondigingen of door regelmatig op de website te kijken. 'decreet, 04' verschijnt najaar 2010. reizen te voet 4 [ca. 30:00] reisleider - Aagje Feldbrugge MUSEUM ^LE KUOI! 01 66 aangaande het leven op aarde film/montage - Ramon de Nennie match Dalstar - Dokoupil 0:1 zie ook katern 'the conversation' Zeeuws Museum witte vlek [2:00] teksten - Dieuwke Parlevliet film - JaapVerseput presentatieruimte CAESUUR UNDERTOW 1-2 [01 00] film/montage - Ramon de Nennie Bentall_Bommeljé muziek - Robbert Jan Swiers drukkerij Verhage Zoon

Decreet | 2010 | | pagina 23