I Credits Noten Provincie Zeeland decreet 06 is een uitgave van stichting decreet|concreet ISSN 1878-982X Middelburg, december 2011 Redactie en vormgeving: Machteld van der Wijst, Hans Bommeljé, Ramon de Nennie en Robbert Jan Swiers Niets uit deze uitgave mag zomaar worden overgenomen, in welke vorm dan ook zonder de nadrukkelijke toestemming van de uitgever of rechthebbende, behalve wanneer u daar in het tijdschrift nadrukkelijk voor wordt uitgenodigd. Verschenen nummers kunt u bestellen via info@decreet.nl [indien voorradig] www.decreet.nl met dank aan: presentatieruimte CAESUU rnte a OOK ^1C-1U museum pook ^c-iueue UUBISH aangaande het leven op aarde Nicolas Baeyens 2MinutenKI - (0:59) www.nicolasbaeyens.be 2MinutenKI verwijst naar een verblijf in Vlissingen. Het Ik eiland trekt de aandacht van buitenaf, vooral door het woord Ik, wat het meteen een sfeer van geocentrisme meegeeft. Door van binnen naar buiten te filmen heb ik een pendant voor dat gevoel weergeven. Emma Burns Huibert-Jan Vader Muziekpoëzie - (7:31) www.burns.punt.nl Tamara Dees Over - (9:33) www.tamaradees.nl Tamara Dees is fascinated by the sea and sailing. For her traveling over water is a metaphor for the development of a human being, in search of his identity. She makes installations, photographs, drawings and video, depending on the situation. Tonnie Dieleman witte reiger-zilverspa - (4:50) Els Dominicus bar - (3:41 www.elsdominicus.nl Foto voorkant: Hans Bommeljé Verwondering over de wereld rondom is de rode draad in mijn werk. Schijnbare tegenstellingen, het vreemde naast het bekende, vormen het uitgangspunt. Het ervaren van de dagelijkse realiteit die vaak allesbehalve begrijpelijk is. Marinus van Dijke Lawine gevaar - (2:18) www.marinusvandiike.nl De dreiging van de al maar dikker wordende sneeuwlaag en de anticlimax nadat de lawine geweest is, wordt in dit korte filmpje weergeven met behulp van een draadje met op de achtergrond opnames van een flinke sneeuwbui. Al die jaren verdiep ik me in het veranderlijke landschap en mijn relatie daarmee. Steeds meer gebruik makend van de feitelijke gegevens over dat landschap en mijn concrete aanwezigheid daarin. In mijn werken stroomt het water, waait de wind; groeien de planten en bewegen mens en dier. Allen laten sporen achter, herinneringen die bewaard en verwerkt worden en zo teruggehaald in de verbeelding. Het is een ontdekken van grote lijnen en subtiele details, die blijvend het kwetsbare van het moment in zich dragen.

Decreet | 2011 | | pagina 7