Daan Samson Jeronimus van Pelt Henric Borsten Sigmund de Jong Jeanny Golembiewski Heeft de kunst mij gebracht wat ik gehoopt had dat het mij zou brengen? Tja, dat lijkt mij wel. Ik zie mijzelf omringd met de meest nastrevenswaardige verworvenheden. Zo ben ik tegenwoordig in het bezit van een jaloersmakende buitenkeuken, een high-end roeimachine en een fotoreeks waarvoor de meest vitale Art Babes hebben geposeerd. Tijdens de jaarlijkse wintersport gun ik mijzelf alledaags een portie apfelstrudel mit sahne. En wanneer ik over toekomstige kunstprojecten nadenk, dan schroom ik niet om vanuit de meest subjectieve standpunten te vertrekken. Schaamte is er voor hen die zich generen... DAAN SAMSON JERONIMUS VAN PELT 2012 exemplarisch is dat ik op een vrijdag laat in de middag een brief opende afkomstig van CultuurwerfVlissingen, naar bleek daags voor een deadline - met een te beantwoorden vraag, in mijn waarneming een niet te negeren verzoek; aanleiding om het kantelpunt in de deadline te zoeken en mijn positie op brandpuntsafstand in te nemen Na 25jaar is de betekenis van het creatief -proces('het wonder van de kunst') nog steeds de motor van mijn bestaan. Vanuit een spiritueel uitgangspunt is het materialiseren ,van wie ik ervaar te zijn,het meest bijzondere wat er is. Het verhoud zich tot wat is 'geweest',dwingt tot handelen in het 'nu' en geeft richting met betrekking tot 'morgen' De complexiteit van de dingen gevat in schoonheid, als 'moment van bijzondere kwaliteit'. Dit met de intentie iets bij te dragen aan een werkelijkheid waarin ieder zijn geluk vindt.-" SIGMUND DE JONG - Rotterdam-maart-2012 Heeft kunst je gebracht wat je er van te voren van verwachtte dat het je zou brengen? Ik had nooit gedacht dat kunst mij zo'n enorme schat van visuele en intellectuele rijkdom zou geven. Achteraf gezien blijkt kunst voor mij een levensvoorwaarde te zijn.

Decreet | 2012 | | pagina 71