Als geboren en getogen inwoonster van Vlissingen heeft de zee een speciale plek in mijn leven gekregen. Vanuit mijn werkkamer kijk ik iedere dag uit over de zee. Zie prachtige wolkenpartijen, heldere luchten, water dan weer zacht ruisend en soms zwaar aanrol lend. Op het strand kom ik tot rust en bezinning en daar ontmoet ik de "juwelen van de zee": kwallen. Ik ben gefascineerd door hun bijzondere structuur, hun tekening, hun kleur en de gelaagdheid van deze zee dieren. In mijn werk staat het thema "juwelen van de zee"centraal. Het gaat mij om kwallen en vissen, maar ook om de structuur van water. Kwallen vind ik de juwelen van de zee. Door hen cen traal te stellen in mijn werk wil ik de aandacht vesti gen op het bijzondere van het gewone. De schoon heid van de kwal, gewoonlijk als vies, lelijk en gevaar lijk ervaren, naar boven halen, als een mooie bloem op het strand. Ik wil de kijker nieuwsgierig maken door belangstelling te wekken voor het ongewone in het gewone, mensen met andere ogen laten kijken naar de wereld om ons heen. Elke kwal is uniek in zijn soort. Ik beeld ze uit als schitterende juwelen, meta foren van leven en van dood. Mijn foto's van water, de keramieken kwallen en vis sen weerspiegelen de schoonheid van de zee, maar zijn tevens een ode aan de diversiteit van leven in het algemeen. Afgelopen oktober en november heb ik een werkpe riode doorgebracht in China, in de stad Jingdezhen waar eeuwenlang het Chinese keizerlijk porselein werd vervaardigd. Het was voor mij een grote uitda ging om mijn thema nu in keramiek te verwezenlijken. In Jingdezhen heb ik kennis gemaakt met traditionele manieren om met porselein te werken. Met deze Chinese kennis en vakmanschap heb ik mijn installatie "Juwelen uit de Zee" gerealiseerd. De installatie omvat een serie witte en matgouden vissen op een houten kar, zij verbeelden innerlijke rijkdom, verbinding en plezier. De kwallen zoals je ze aange spoeld aan het strand vindt, komen weer tot leven, vergezeld met een grote foto van water. Het is de weergave van mijn liefde voor mijn woonplek aan zee in Vlissingen. Begin november is mijn werk in Jingdezhen tentoon gesteld op de expositie "Dutch Dreams". Een exposi tie gezamenlijk met 3 andere Nederlandse vrouwelij ke kunstenaars. Ik heb ervoor kozen mijn werk op de houten kar te exposeren die Chinese ambachtslieden gebruiken om porselein mee te vervoeren. Als ode aan hun vakmanschap waarvan zij een klein gedeelte aan mij hebben overgedragen.Tevens herinnert de kar mij aan mijn jeugd toen vissersvrouwen met hun vis- karren door de straten van Vlissingen trokken om hun vis te verkopen. Een klein stukje China in Vlissingen.

Decreet | 2013 | | pagina 22