Petra Rouwendal Vlissingen is r-uimte: ruimte om te werken, ruimte aan de horizon, de zee!, ruimte in het hoofd: De kleine reis v zoon- naar werkplek is precies genoeg om met gemoed en al van het alledaagse in de inspiratie te kunnen geraken. Aanvankelijk fotografeerde ik voornamelijk landschappen op een traditionele en voornamelijk eenduidige wijze. Ik wilde dat mijn foto's evocatief waren, in staat om een indringende sfeer op te roepen. Een foto als expressie van mijn belevingswereld. Hoewel het evocatieve niet minder van belang is, zijn mijn onderwerpen van nu anders. De beelden zijn meer gecompliceerd door meer lagen van de werkelijkheid door elkaar heen te presenteren. Oorspronkelijke betekenissen worden geabstraheerd en samengevoegd in een nieuwe werkelijkheid met nieuwe samenhang en betekenis. Ik richt mij veel meer op schoonheid in het tijdelijke en het voorbijgaande. De beelden kunnen vervreemding oproepen en naast schoonheid ook dreiging laten ervaren. Het kijken naar de foto's is bedoeld als een ervaring van het leven zelf. Niet alleen kijken naar maar beleven van iets of het beleven van. Mijn foto's willen een verhaal vertellen, en ontroering of een verwarring oproepen. Soms zijn het kleine verhalen, grote lijnen of associaties, die mijn innerlijke wereld reflecteren en waarvan ik de kijker deelgenoot maak. Het zijn mijn landschappen, mijn buiten- en mijn binnenlandschappen. Inspiratie vind ik in de natuur, liefst aan zee, en verder in eigenlijk alles wat zich in mijn leefomgeving bevindt, op macro- of microniveau. Enige tijd geleden ben ik begonnen met tekenen.Voor mij is dit langzame fotografie. Het tekenwerk en de onderwerpkeuze geven mijn fotografie een nieuwe impuls. Ik heb een erg mooi atelier in Vlissingen, maar ik werk vooral 'op locatie'. Dit is misschien anders dan bij de meeste kunstenaars. Mijn atelier is mijn inspiratieplek, een rustpunt, maar ook mijn studio. Hier ontstaan de verhalen en doe ik het afrondende werk. Mijn werk krijgt er volop de ruimte. De ruimte zelf, de lichtinval zorgen vaak al voor een positieve impuls.

Decreet | 2013 | | pagina 28