vragen aan O G G m 73 VI "Het Moment" 11 Tjeu Strous Wat bepaalt volgens u de essentie van een echte kunstgalerie? Het moet gaan om verkoopexposities van beeldende kunst. Daarbij specialiseren we ons in bepaalde cultuurvormen (schilderijen, beelden en sieraden) die recent gemaakt zijn. We bieden dus geen "oude kunst". Kwaliteit is het onderscheidend criterium. We zijn het hele jaar open, 4 dagen in de week, in het hoogseizoen 6 dagen. Beperken uw verkoopactiviteiten zich tot deze vestiging of bezoekt u ooi beurzen? Wé zijn alleen actief in deze vestiging. We bezoeken geen beurzen. Heeft u van de kunstenaars waarmee u een relatie heeft werk in stock? We brengen ongeveer 15 kunstenaars. Daarvan hebben we ongeveer 200 werken in stock, in de prijsklasse: tussen 300 en 3000. jOndemeemt u extra activiteiten om het werk van uw kunstenaars onder kaandacht te brengen? I We richten ons primair op toeristen. We vinden de "galerie-dichtheid" op Schouwen-Duiveland wel erg groot, momenteel zijn er op Schouwen-Duiveland wel zo'n 15. We houden 3 websites in de lucht en gebruiken intensief de 'social media'. Naast de eigen site van Galerie het Moment brengen we sieraden op twee sites: www.hetmoment-edelsmeden.nl en www.zeeuwsesieraden.nlverder adverteren we in "Zeeland". We organiseren geen openingen. De ruimte daarvoor is te beperkt. Toeristen komen niet naar een opening. Kopers zijn Nederlanders, Belgen, Duitsers. De omzet van Belgen is aan bet toenemen. Bij de Duitsers ligt die duidelijker hoger dan vorig jaar. Vindt u dat uw galerie een specifieke relatie heeft met de regio? Hoe komt dat tot uiting? Wat betreft de beeldende kunst is die relatie er niet, wel wat sieraden betreft. Mijn vrouw is edelsmid en verwerkt in haar sieraden Zeeuwse motieven, niet zozeer de klassieke beelden, maar vooral ook hedendaagse motieven. Daarnaast maakt ze handgravures. Sinds de crisis ligt de verkoop van sieraden hoger in vergelijking met de beeldende kunst. Dat was vijfjaar geleden andersom. Organiseert u zo nu en dan of permanent tentoonstellingen? Nee, we brengen altijd werk van meerdere kunstenaars tegelijkertijd. Heeft u een min of meer vaste klantenkring? Wie rekent u tot uw vaste doelgroep? We hebben een vaste klantenkring die jaarlijks meerdere werken aanschaft. Dat betreft voornamelijk Nederlanders. Biedt u de mogelijkheid van de kunstkoopregeling? Nee, het is een te ingewikkelde procedure om daaraan te voldoen. Bovendien breng ik geen kapitale kunstwerken, dus is zo'n regeling ook niet zo relevant. We hanteren ook geen eigen voorfinancieringsregeling. Galerie Ligging binnenstad Zierikzee (Poststraat 28 -30) Openingstijden woensdag tot en met zaterdag van 11.00 uur tot 17.00 hele jaar geopend Galeriehouders Theo Metaal (interview) en Marielle Overdulve Hoe zou u de kunst die bij u wordt aangeboden willen karakteriseren? Het accent ligt op ambachtelijkheid, creativiteit en kwaliteit. De schilderijen zijn realistisch; we brengen geen abstracte kunst We zien in de galerie momenteel veel hedendaagse stillevens. Op het moment van ons bezoek hangen er 15 werken van Hans Leijerzapf, die telkens mannen in regenjassen schildert, in de meest merkwaardige houdingen. Theo Metaal schildert en exposeert zelf ook (klassieke bouwwerken in een surrealistische omgeving). Heeft u specifiek Zeeuwse/lokale kunstenaars in de verkoop? Ja. Mijn echtgenote maakt sieraden. Ook andere kunstenaars komen uit Zierikzee. Maar de meesten komen uit de Randstad, België of Noord-Brabant. Heeft u van de betreffende kunstenaars het exclusieve verkooprecht? 1 Nee. Wel zorgen we ervoor dat kunstenaars die wij brengen niet in nabij gelegen galeries getoond worden. x

Decreet | 2013 | | pagina 35