"Hofstede Galerie Lijn 3" "Terra Groda" Galerie Galerie Ligging grote boerderij, beneden aan de Provinciale Weg in Geersdijk (Noord-Beveland) Openingstijden donderdag tot en met zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Seizoen loopt van 1 april tot en met 31 oktober Galeriehouders Claude de Vries en Anthonia van Rappard (interview) Hoe zou u de kunst die bij u wordt aangeboden willen karakteriseren? Ik spreek van "hoogstaande kunst" en realistische, figuratieve kunst. Ik verkoop alleen kunst die ik begrijp. Abstracte kunst, daar heb ik vaak moeite mee, maar toch breng ik die ook. Eén keer per twee jaar organiseren we de Internationale Naïef Biënnale omdat naïeve kunst een beetje het stiefkind is in de kunstwereld. De schilders zijn niet academisch gevormd. Him puurheid vind ik een verademing Wat bepaalt volgens u de essentie van een echte kunstgalerie? Wij brengen kunstenaars die hun vak technisch uitstekend beheersen en him ideeën met passie neerzetten. Het ambacht speelt dus een grote rol; daarin zitten ontroering en schoonheid in één. Beperken uw verkoopactiviteiten zich tot deze vestiging of bezoekt u ook beurzen? Ons bedrijf is te groot om ook naar beurzen te gaan. Daarnaast is deelname aan beurzen erg riskant; de kosten zijn hoog in vergelijking met de te verwachten omzet. Heeft u van de kunstenaars waarmee u een relatie heeft werk in stock? We brengen ruim honderd kunstenaars. Van tussen de tien en Hoe zou u de kunst die bij u wordt aangeboden willen karakteriseren? Ik breng zowel abstracte als figuratieve kunst. Ik verkoop meer abstract werk dan figuratief. Dat is geen bewuste keuze. Ik zit in een redelijk verlaten regio en dan moetje kiezen voor verschillende stijlen. Je moetje niet ergens op vastleggen. Kies dus bewust voor verschillende stijlen. Van het werk dat ik momenteel toon, vind ik Martijn Kips die een magische voorstelling van het verdronken land van Seaftinghe brengt het mooist. Wat bepaalt volgens u de essentie van een echte kunstgalerie? Je moet proberen kunst op een leuke en uitdagende manier onder de mensen te brengen. In een gebied als hier is dat lang niet altijd makkelijk. Beperken uw verkoopactiviteiten zich tot deze vestiging of bezoekt u ook beurzen? Momenteel werk ik alleen in deze vestiging. Deelname aan beur zen is duur. De jaarlijkse kunstbeurs in Antwerpen was interes sant voor mij, maar is inmiddels verplaatst naar Namen. Heeft u van de kunstenaars waarmee u een relatie heeft werk in stock? Ik breng 15 tot 20 kunstenaars, zowel uit Nederland als uit België. Van het merendeel heb ik werk in stock; het gaat om ruim honderd werken. Heeft u specifiek Zeeuwse/lokale kunstenaars in de verkoop? We brengen inderdaad ook een aantal Zeeuwse kunstenaars. Niet omdat ze Zeeuw zijn, maar omdat ze goed zijn. Trouwens, wat zijn Zeeuwse kunstenaars; velen zijn van elders hier neergestreken of van hieruit uitgevlogen. Ik begrijp en waardeer de Zeéuwse identiteit, maar weet niet zo goed hoe dit in kunst tot uiting zou moeten komen. We brengen in ieder geval geen specifiek Zeeuwse thema's, zoals water, zeegezichten en dergelijke. Heeft u van de betreffende kunstenaars het exclusieve verkooprecht? Nee. Dat heeft alleen zin als een kunstenaar daar voldoende levensonderhoud uit kan putten. Zo'n situatie kunnen wij niet bieden. Onderneemt u extra activiteiten om het werk van uw kunstenaars onder de aandacht te brengen? We hebben een mooie website en we adverteren in kunstbladen zoals "Collect"; daarnaast organiseren we regelmatig openingen Organiseert u zo nu en dan of permanent tentoonstellingen? We organiseren alleen groepstentoonstellingen, 3 wisselende exposities per seizoen, altijd met dertig tot veertig kunstenaars. Heeft u een min of meer vaste klantenkring? Wie rekent u tot uw vaste doelgroep? Het opbouwen van een klantenkring gaat nog steeds door. Daaronder zitten veel Duitsers, Belgen, maar ook Zeeuwen, ondanks watje vaak hoort kopen die dus wel! Eritten veel regelmatige kopers tussen, dan heb ik het over mensen die twee tot drie keer per jaar iets kopen. Ze kopen meestal iets bij gelegenheid van een expositie. De uitnodigingen daarvoor gaan door heel Nederland en naar het buitenland. Ik heb op dit terrein zelfs twee vakantiehuisjes in de aanbieding. Ik maak zelf taarten en we verkopen eigengemaakte jams, etc. föedt u de mogelijkheid van de kunstkoopregeling? Nee, maar we hebben een eigen regeling. In die regeling nemen we zelf rente van de aanschafprijs voor onze rekening. en vernissages met een lezing en muziek. We nodigen daarvoor ons mailbestand uit. Dat zijn heel vaak mensen van buiten de provincie die er een dagje of weekend Zeeland van maken. Vindt u dat uw galerie een specifieke relatie heeft met de regio? Hoe komt dat tot uiting? Ons motto is: wij willen met mensen de combinatie van kunst, architectuur en natuur delen. De laatste twee hebben uitdrukke lijk met Zeeland te maken. De naam "Lijn 3" komt uit Den Haag en hoort bij de Laan van Meerdervoort, daar stond ik altijd op Lijn 3 te wachten. Ik had altijd als droom om ooit te wonen op een boerderij in Zeeland, ik ben namelijk een zee-mens. Die droom is hier uitgekomen! We hebben iets heel bijzonders neergezet. Harmonie van schoonheid en ontroering is onze waarde. De kunst die we brengen is niet specifiek Zeeuws. Wel hebben we een keer een expositie rondom Zeeuwse sieraden georganiseerd. twintig kunstenaars hebben we werk in stock en in de tuin staan 's zomers enkele tientallen beelden. Onze verkoopprijzen variëren van 300 tot soms 40.000 Ligging Dorpstraat 44, in het centrum van Graauw (onder het Verdronken land van Saeftinghe) in een voormalig bankgebouwtje. Openingstijden zaterdag van 14.30 uur tot 17.30 uur en zondag van 14.00 uur tot 17.30 uur en op afspraak Galeriehouder Jaap Buysrogge (interview)

Decreet | 2013 | | pagina 37